Koszulka dla całej rodzin
Rozmaitości

Koszulka dla całej rodzin

  •  Dom Kultury w Olszówce
    ul. Olszówka 20
  •  Wstęp: on-line

Artysta to JA! Lekcja 17.

Koszulka dla całej rodziny to kolejna propozycja Domu Kultury w Olszówce.

- Mamy nadzieję, że spodobała się wam poprzednia lekcja malowania na koszulce? Nam spodobało się tak bardzo, że na dziś przygotowaliśmy cztery różne projekty – zaprasza do malowania Dom Kultury w Olszówce.
1. Koszulka z napisami - ta, jak widać, należy do kogoś kto kocha ceramikę, więc nie trudno zgadnąć, że do pani Ani z ceramik. Tak naprawdę to wykonanie napisów na koszulce nie jest wcale trudne, należy jedynie rozplanować dobrze napis, by był na środku i ładnie rozmieścił się na koszulce. Napis najlepiej malować dość wąskim i płaskim pędzelkiem.

2. Smok- miłośnik smoków czyli Mateuszek wykonał projekt, następnie zrobił próbkę kolorów, przerysował wzór, który przez białą koszulkę bardzo ładnie prześwitywał. No i zostało wypełnianie kolorem- tu bardzo przydają się wszelkie wcześniejsze ćwiczenia kolorowania. Następnie dodaliśmy tło (ze względu na niewielkie potknięcia małego artysty) i gotowe.
3. Dla miłośników kotów. Podjęte kroki podobne jak w przypadku koszulki ze smokiem, ale technika malowania nieco inna. Tutaj chodziło o efekt rozmycia jak w przypadku akwareli stąd farbki mocno rozcieńczone z wodą, aby kontur się „rozpływał”. Na około dodane rozpływające się barwne plamy, które później będą stanowić ramkę. Po wyschnięciu wzór poprawiony czarnym flamastrem do tkanin.
4. Dla miłośników smoków. Stopień trudności troszkę wzrósł. Maja wykonała najpierw projekt czarny oraz z użyciem kolorów. Wzoru nie da się przerysować tak łatwo jak na białej koszulce ponieważ nie będzie nam przebijał przez czarny materiał. Wzór został przerysowany białą kredką (zwykłą-nie do tkanin), a następnie podmalowany farbami do tkanin. Biała kredka się spierze, więc nie ma się co martwić o ewentualne niedoskonałości.
- Koszulki zawsze malujemy z podkładką (tektura, papier) włożoną pomiędzy dwie warstwy materiału. Obrazek utrwalamy prasując po 24 godzinach od malowania najlepiej na lewej stronie (wkładamy podkładkę!) lub przez szmatkę. Życzymy fantastycznych pomysłów i udanych realizacji – informuje DK.

organizator
Dom Kultury w Olszówce
ul. Olszówka 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338292584
mail: olszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: https://www.facebook.com/DomKulturyWOlszowce


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała