Kooperatywa Beskidzka Paczka - dołącz do nas! Na zdjęciu plakat spotkania
Rozmaitości

Kooperatywa Beskidzka Paczka - dołącz do nas!

  •  Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
    Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała,
  • Wstęp wolny

Kooperatywa spożywcza Beskidzka Paczka działająca od 2019 roku, to oddolna inicjatywa społeczna mająca na celu budowanie silnej i odpornej wspólnoty lokalnej, używając jedzenia jako narzędzia. Oznacza to mniej więcej tyle, że jej członkowie poszukują zdrowej, ekologicznej żywności i kupują ją bezpośrednio od wytwórców, pomijając wszelkich pośredników. Dążą do sytuacji, w której zarówno odbiorca, jak i wytwórca przestaje być anonimowym konsumentem / dostawcą.
Odwiedzając współpracujące gospodarstwa, pielęgnują pozamaterialne wartości współpracy, a zbiorowo pracując na rzecz kooperatywy, tworzą paczkę ludzi, którym bliskie są podobne wartości i dla których poza zakupem żywności liczą się wewnętrzne i osobiste relacje.
Poza współpracą z lokalnymi rolnikami, koordynacją dostaw i dystrybucją produktów, członkowie Beskidzkiej Paczki kładą duży nacisk na działania integracyjne, spotkania rozwojowe, organizację warsztatów i wykładów tematycznych oraz edukację w obszarach spółdzielczości i ekologii.

organizator
Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała, strona internetowa: www.facebook.pl/klubokawiarnia.aquarium


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała