Koniec Świata  Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Koniec Świata

  •  RudeBoy
    ul. 1 Maja 20
  •  Wstęp: 60 zł

Zespół Koniec Świata znany z takich piosenek jak Oranżada czy Dziewczyna z naprzeciwka ruszył w drugą część trasy Folk Tour'23, gdzie motywem przewodnim programu są piosenki folkowe, których grupa z Katowic ma swoim repertuarze całkiem sporo.

Zespół Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach. W swojej twórczości poruszają się w klimatach alternatywnego rocka, folkowego ska-punka oraz ostatnio także trochę w indie electronic. Zagrali bardzo dużo koncertów w Polsce, a także Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Zespół występował na największych festiwalach, m.in Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Seven Festival, Cieszanów Festival, Odjazdy itp. Teksty Końca Świata są bardzo ważnym i istotnym elementem ich twórczości. Do tej pory grupa wydała 7 albumów, z czego najbardziej znany tytuł to Oranżada.
3 grudnia  ukazazało się kolejne wydawnictwo chłopaków z Katowic - ósmy album zatytułowany DURNY,
Na płycie znalazło się dziesięć premierowych utworów. Zieje od nich przeciąg nieodkrytych dotąd przestrzeni i słychać skrzypienie nowo otwieranych drzwi zamocowanych na starych końcoświatowych zawiasach. Nowe kompozycje charakteryzują się nowoczesnym brzmieniem oraz klimatem indie electronic.
Materiał na płytę zarejestrowano w studiu RecPublica w Lubrzy, realizacją oraz produkcją nagrań zajął się Łukasz Olejarczyk. Podczas trasy koncertowej DURNY TouR zespół będzie probował ten właśnie krążek. 


https://www.facebook.com/KoniecSwiataOfficial

https://www.facebook.com/events/301511968971086

organizator
RudeBoy
ul. 1 Maja 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 602177255
mail: kontakt@rudeboyclub.pl   strona internetowa: www.rudeboyclub.pl


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała