Klub książki Na zdjęciu plakat Klubu książki
Książki

Klub książki

  •  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
    ul. Komorowicka 48
  • Wstęp wolny

33. spotkanie w ramach Klubu książki

Tematem 33. spotkania w ramach Klubu książki, który działa przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej, 28 października o godz. 16.30 będzie książka Jonathana Safrana Foera, Klimat to my.

Tym razem spotykanie odbędzie się zdalnie. Korzystamy z aplikacji ClickMeeting (nie trzeba jej instalować - otworzy się w domyślnej przeglądarce internetowej). Wystarczy kliknąć na link poniżej, podać swoje imię i adres email (do aktywnego uczestnictwa wystarczy mikrofon, kamerka internetowa jest opcjonalna).

Link do spotkania: https://pbwbb.clickmeeting.com/klub-ksiazki/3fe26fce95b240ee7e40d4005f96caaa

prowadzenie: Jarosław Hess

O autorze
Jonathan Safran Foer (1977) studiował filozofię. Jego opowiadania publikowały m.in. The New Yorker, Paris Review i Conjunctions. W 2002 roku wydał swoją debiutancką powieść Wszystko jest iluminacją. Została ona uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń literackich ostatnich lat, natychmiast stała się światowym bestsellerem, uhonorowano ją wieloma nagrodami, m.in. The Guardian First Book Prize, The National Jewish Book Award. Dotychczas przetłumaczono ją na ponad dwadzieścia języków, powstał również film o tym samym tytule, w reżyserii Lieva Schreibera. W 2005 roku ukazała się jego druga powieść Strasznie głośno, niesamowicie blisko, której ekranizacja trafiła na ekrany kin w 2012 roku. Wydane w 2009 roku Zjadanie zwierząt jest światowym bestsellerem i zostało przetłumaczone na kilkanaście języków.

O książce
Niektórzy ludzie odrzucają fakt, że nasza planeta ociepla się z powodu działalności człowieka. Ale czy ci z nas, którzy akceptują rzeczywistość spowodowanej przez człowieka katastrofy klimatycznej, naprawdę w nią wierzą? Gdybyśmy rzeczywiście w nią uwierzyli, z pewnością zdecydowalibyśmy się na działania zgodne z tym, co wiemy. A jednak prawie ich nie podejmujemy.

W Klimat to my Jonathan Safran Foer bada fundamentalny dylemat naszych czasów w zaskakujący i głęboko osobisty sposób. Zadanie ocalenia planety wymaga wielkiego rozliczenia się z naszą. niestety bardzo ludzką, niechęcią do poświęcenia komfortu ze względu na niepewną przyszłość. By jeść więcej, smaczniej i taniej, zamieniliśmy naszą planetę w farmę do uprawy produktów zwierzęcych, czego konsekwencje są katastrofalne. Tylko wspólne działanie może uratować naszą planetę. Działanie, które zaczyna się od tego, co jemy - a czego nie jemy - na śniadanie.

Kolejne spotkanie Klubu książki zaplanowano 25 listopada w godz. 16.30-19.00. Dyskusja dotyczyć będzie książki Radka Raka Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, laureat Nagrody Literackiej Nike 2020
prowadzenie: Jarosław Hess

organizator
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338124577, 338126951
mail: biblioteka@pbw.bielsko.pl   strona internetowa: www.pbw.bielsko.pl

poniedziałek - piątek: godz. 9.00-19.00; sobota: godz. 9.00-14.00

Wydarzenia    

środa

25

listopada

16:30


Klub książki

Skontaktuj się

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała