Kino Młodego Widza Na zdjęciu logo kina
Film

Kino Młodego Widza

  •  Kino Kreska
    ul. Cieszyńska 24
  •  Wstęp: 15 zł

Filmy pełnometrażowe (ok. 90 min.) dla dzieci i młodzieży i dla całej rodziny wt.-pt. godz. 11.00 i 17.00, so.-ni. godz. 17.00, bilet: 15 zł

2-7 lipca

Wielka Podróż Bolka i Lolka

animacja dla dzieci, Polska, 1977 r.

Angielski milioner wyznacza nagrodę za podróż dookoła świata poniżej 80 dni. Wyzwanie podejmują Bolek i Lolek.

reż. Władysław Nehrebecki, Stanisław Dülz
 

9-14 lipca

Lato, kiedy nauczyłam się latać

familijny, Serbia/Chorwacja/Bułgaria/Słowacja, 2022 r.

Pozornie nudne wakacje na idyllicznej wyspie na Morzu Śródziemnym, z dwiema starszymi paniami, zamieniają się w doświadczenie zmieniające życie 12-letniej Sofii, która przeżywa swoje pierwsze zauroczenie i pierwszy pocałunek Ponowne spotkanie ze zwariowaną rodziną sprawia, że docenia wartości związane z więzami rodzinnymi i tradycją.

reż. Radivoje Andrić

wyk. Klara Hrvanović, Olga Odanović, Snježana Sinovčić Šiškov, Žarko Laušević

 

16-21 lipca

Przygody Błękitnego Rycerzyka

animacja dla dzieci, Polska, 1983 r.

Błękitny Rycerzyk wyrusza wraz z giermkiem w daleką drogę, aby uwolnić siostrę Królowej Motyli. Po wielu perypetiach dociera do zamku, w którym więziona jest księżniczka. Błękitny Rycerzyk pokonuje okrutnego zalotnika-porywacza i wraz z księżniczką rusza w powrotną drogę. Odważny bohater jest zakochany w pięknej księżniczce, ale ta wybiera spotkanego po drodze hrabiego Zawisaka. Na domiar złego mściwy rycerz Jelonek rani w pojedynku Błękitnego Rycerzyka. Na szczęście na dworze Królowej Motyli miła Mrówka ratuje rannego bohatera, który powracając do zdrowia dostrzega piękno i dobroć zakochanej w nim Mrówki.

reż. Lechosław Marszałek

 

23-28 lipca

W stronę słońca

dokumentalny, Polska, 2024 r.

Kasia i Robert, rodzice trzech chłopców, decydują się zmienić swoje dotychczasowe życie i wyruszyć w podróż kamperem. Nie mają celu i planu, a ich kompasem są marzenia o wolności i bliskości. Z każdym kilometrem coraz wyraźniej widać jednak rozdźwięk pomiędzy początkowymi wyobrażeniami, a trudami życia w drodze. Czy pozostawienie za sobą wszystkiego i wyjazd w nieznane może być receptą na szczęście? W tle zapierające dech krajobrazy od Bułgarii aż po Gruzję i Maroko.

reż. Agnieszka Kokowska

 

30 lipca - 4 sierpnia

Blueback

dramat, Australia, 2022 r., polski dubbing

Abby mieszka w Australii, nad przepiękną zatoką o wyjątkowym ekosystemie. Jako wielka miłośniczka nurkowania, od dzieciństwa przyjaźni się z niezwykłą rybą – niebieskim grouperem, któremu nadała imię Blueback. Jej idealne z pozoru życie zostaje jednak zakłócone. Abby i jej mama muszą walczyć nie tylko o ocalenie Bluebacka i rafy koralowej, ale i o to, by cała okolica zachowała swój unikatowy charakter, zagrożony przez bezwzględny biznes.

reż. Robert Connolly

wyk. Erica Bana, Mia Wasikowska, Ilsa Fogg, Radha Mitchell

organizator
Kino Kreska
ul. Cieszyńska 24, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: https://www.sfr.pl/


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała