Kenny GarretBlue Alto Lean Back, materiały prasowe Zadymki
Muzyka

Kenny Garrett Quintet

  •  Klub Klimat
    Galeria Sfera, ul. Mostowa 5,
  •  Wstęp: 120-80 zł

22. Bielska Zadymka Jazzowa LOTOS Jazz Festival

Kenny Garrett to amerykański saksofonista jazzowy, kompozytor i aranżer, laureat nagrody GRAMMY (pięciokrotnie nominowany). Jest muzykiem wielce utytułowanym, by wspomnieć otrzymany przezeń doktorat honoris causa Berklee College. Jego kariera solowa poprzedzona była współpracą z całą plejadą jazzowych formacji od Duke Ellington Orchestra, poprzez Freddiego Hubbarda, Woody'ego Shawa, Donalda Byrda po Milesa Davisa, z którym nagrał cztery płyty. To właśnie pięcioletnia współpraca z Davisem przyniosła mu prawdziwą sławę i miano najlepszego alcisty świata. Wielki Miles, chyląc czoła przed jego kunsztem, dawał mu na koncertach carte blanche, pozwalają na wszystko, a samemu usuwając swoją trąbkę w cień saksofonu Garretta.

Brał również udział w produkcjach współczesnych muzycznych gwiazd, takich jak: Sting, Chick Corea, Pat Metheny, Marcus Miller, MeShell Ndegeocello, Q-Tip i Cameo.
Jako solista i lider wydał 19 albumów. Na Zadymce zaprezentuje materiał z płyty Do Your Dance!

Prawdziwy gigant. Muzyk totalny, który nigdy nie daje sobie taryfy ulgowej, gdziekolwiek by nie koncertował, czy to będzie mały klub jazzowy na prowincji, czy Carnegie Hall. Bierze publiczność w swoje władanie już po kilku minutach koncertu. Gdy wchodzi na scenę, odnosimy wrażenie, że oto jakiś szaman zawładnął naszą duszą i trzymać ją będzie w swojej mocy tak długo, jak długo będzie miał na to ochotę. On nie tylko gra. On czyni rytuał zaklinania świata, jaki ma wokół siebie. Sprawdźcie sami! Jest tak dobry, że aż niebezpieczny! W finale każdego koncertu Garretta następuje wyjście z kręgu sacrum do świata profanum – coś na kształt powolnego odczarowania. Wracamy do siebie, ale już na zawsze inni.

Jak w wielu innych krajach i miastach świata, podczas koncertu w Bielsku-Białej z pewnością zaprosi publiczność do poderwania się z miejsc i uwolnienia swoich emocji przez wykonanie własnego tańca, podobnie jak to miało miejsce w Klubie Klimat na 15 Zadymce Jazzowej w 2013 roku. Takiego szaleństwa się nie zapomina.

Kenny Garrett Quintet Do Your Dance
Kenny Garrett - Alto and Soprano Saxophones
Corcoran Holt - Acoustic Bass
Vernell Brown - Acoustic Piano
Samuel Laviso - Drums
Rudy Bird - Percussion

organizator
Stowarzyszenie Sztuka Teatr
ul. Mostowa 5, pokój 320, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 577348072
mail: biurofestiwalowe@zadymka.pl   strona internetowa: www.zadymka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała