Plakat Plakat
Rozmaitości

Spotkania KWBB - Katarzyna Pigoń w Grawitacji

  •  Grawitacja
    u. Wzgórze 3,
  • Wstęp wolny

W ramach środowych spotkań Klubu Wysokogórskiego Bielsko-Biała w Grawitacji przy ul. Wzgórze 3 7 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się niecodzienne spotkanie. Gościem klubu będzie bowiem Katarzyna Pigoń, lekarz w Base Camp.

Katarzyna Pigoń od lat zabezpiecza pod względem opieki lekarskiej wyprawy Polaków w Himalaje. Na co dzień pracuje w Katowicach.

W tym roku m.in. towarzyszyła jako lekarz wyprawy w Himalaje ekipie Beskid Expedition Team, wśród której byli członkowie Klubu Wysokogórskiego Bielsko-Biała - Mariusz Hatala i Piotr Krzyżowski.

Podczas tej wyprawy – 19 lipca Beskid Expedition Team zdobył Broad Peak, dwunastą pod względem wysokości górę na świecie – 8.051 m n.p.m. Na szczycie stanęli Bartłomiej Ziemski, Mariusz Hatala, Radosław Woźniak, Piotr Krzyżowski i Kamil Kozłowski. Natomiast 28 lipca Mariusz Hatala, Piotr Krzyżowski i Radosław Woźniak zdobyli szczyt K2 8.611 m n.p.m. Wszyscy wspinali się bez dodatkowego tlenu z butli.

Wyprawa trwała prawie dwa miesiące. O tym jak wyglądała od strony medycznej, od strony przygotowań, czy ewentualnej pomocy opowie 7 grudnia w Grawitacji właśnie Katarzyna Pigoń. Zapraszamy!

organizator
Klub Wysokogórski Bielsko-Biała
ul. Barlickiego 3, 43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 883 269 352 strona internetowa: https://kwbielsko.org/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała