Kadry uczuć Na zdjęciu plakat zapowiadający imprezę
Książki

Kadry uczuć

  •  Dom Kultury im. Jacka Lecha
    ul. Żywiecka 302
  • Wstęp wolny

Pod auspicjami Erato - opiekunki poezji miłosnej - odbędzie się kolejny wieczór Integracyjnych spotkań z kulturą, na który Mikra, czyli Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich, zaprasza 16 lipca o godz. 18.00. Wydarzenie pod hasłem Kadry uczuć będzie połączeniem spotkania autorskiego bielskiej poetki Renaty Morawskiej z wieczorem poezji śpiewanej - muzycznymi interpretacjami utworów poetki w wykonaniu zespołu Retrospekcja.

W Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich widzowie usłyszą wiersze poświęcone miłości, sensowi życia wobec nieustannej zmienności, której doświadczamy, oraz przemijaniu. Często występują w nich motywy przyrodnicze - jako punkty odniesienia dla człowieka wobec tajemnicy istnienia, a także mądrości i siły, która płynie od natury.

Renata Morawska jest poetką, instruktorką teatralną, koordynatorką projektów edukacyjno-artystycznych. Zawodowo związana jest z działalnością kulturalną i oświatową Bielska-Białej i regionu, a od czterech lat z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, którym obecnie kieruje. W 2016 roku przygotowała retrospektywny zbiór wierszy Było minęło jest, który został wydany w kwietniu 2017 roku przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego. W 2020 roku został wydany jej nowy tomik Prawie stałość z wierszami z lat 2017-2018.

Zespół Retrospekcja powstał w 2013 roku jako nowy i interesujący projekt szóstki muzyków z Bielska-Białej, tworzących grupę Magnificat. Na swoim koncie mają dwie płyty - debiutancki krążek Odrodzona nadzieja oraz wydany w 2013 r. album Pozytywy. Są laureatami licznych festiwali, przeglądów i konkursów ogólnopolskich.


wstęp wolny, obowiązują zapisy:
- telefonicznie 33 816 34 57 lub 571 229 437
- mailowo: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

organizator
Dom Kultury im. Jacka Lecha
ul. Żywiecka 302, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338163457, 509850057
mail: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: https://www.facebook.com/domkulturymikuszowice/

dawniej Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich - Mikra
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała