Judyta Pisarczyk
Muzyka

Judyta Pisarczyk Quartet

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 40 i 30 zł

Koncert zespołu w składzie: laureatka Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Judyta Pisarczyk - wokal, Michał Jakubczak - fortepian, Mateusz Szewczyk - kontrabas i Stefan Raczkowski - perkusja.

Judyta Pisarczyk - studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wraz ze swoim kwartetem wykonuje zarówno autorskie kompozycje jak i standardy jazzowe we własnych, nowych, świeżych interpretacjach. W lipcu 2017 zdobyła Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Urszula Dudziak, przewodnicząca jury, tak określiła Judytę po jej konkursowym występie na Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017: Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej. Częścią nagrody Grand Prix Ladies’ Jazz Festival było nagranie koncertowej płyty w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Płyta została wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premiera odbyła się 16 marca 2018. Album cieszy się pozytywnymi recenzjami, bardzo ciepło napisali o nim między innymi Piotr Bielawski (Ether Jazzu), Dionizy Piątkowski (Era Jazzu), Adam Baruch (The Soundtrack Of My Life). Wokalistka była gościem audycji Noc z Jedynką prowadzonej przez Adama Dobrzyńskiego w Programie 1 Polskiego Radia. Pojawiła się też między innymi w Autorskiej Audycji Krystyny Stańko w Radiu Gdańsk oraz w audycji Piotra Barona LP Trójka. Jan Ptaszyn Wróblewski kilkukrotnie zaprezentował autorskie utwory Judyty podczas swojej audycji Trzy kwadranse jazzu.
12 i 13 maja 2018 Judyta Pisarczyk wystąpiła na koncertach u boku Bobby’ego McFerrina, śpiewając w towarzyszącym mu 12-osobowym chórze a cappella. W lipcu 2018 w Teatrze Muzycznym w Gdyni supportowała Dee Dee Bridgewater na Ladies’ Jazz Festival.

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała