Joanna Zając-Slapničar LUNA, czyli księżycowe opowieści Na zdjęciu praca Joanny Zając-Slapničar LUNA, czyli księżycowe opowieści
Galerie

Joanna Zając-Slapničar: LUNA, czyli księżycowe opowieści

  •  Galeria PPP
    Rynek 27
  • Wstęp wolny

 Joanna Zając-Slapničar.
- To, co pokazuje, to są nowości, ale nie w sensie, że stworzyłam coś nowego, bo raczej robię takie rzeczy. Pokazuję akwarele - lubię tę technikę, lubię wodne, przeźroczyste pociągnięcia pędzla, nanoszenie na papier – mówiła Joanna Zając-Slapničar podczas niedawnej wystawy Nowościii w Galerii PPP Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Bielsko-Biała. - Moje życie tak się potoczyło, że byłam 10 lat w Słowenii. Do Polski wróciłam ze względu na szkołę dziecka. Mimo że urodziłam się w Katowicach, to trafiłam do Żywca, gdzie jest dom rodzinny po moich pradziadkach. W Słowenii byłam na początku na stypendium jednosemestralnym, później, kiedy się tam przeprowadziłam, zrobiłam studia podyplomowe z wideo. Związałam się tam z uczelnią, należałam też do związku plastyków, również związku akwarelistów. Od dwóch lat mam pracownię, która nadaje się też na wystawy. Założyłam Fundację Arcy Arty, która zajmuje się promowaniem sztuki, prowadzeniem zajęć plastycznych. Związek daje kontakt z artystami, to jest cenne w każdym środowisku, zwłaszcza, kiedy zmienia się środowisko, a ja je zmieniałam co jakiś czas. 

Joanna Zając-Slapničar urodziła się 21 sierpnia 1973 roku w Katowicach. Studiowała na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie w 2004 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego. W 2003 roku była na stypendium na Wydziale Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Lubljanie (Słowenia). Jest także absolwentką studiów podyplomowych na kierunku wideo (2016) Akademii Sztuk Pięknych w Lubljanie. Mieszka w Żywcu. Należy do ZPAP Okręg Bielsko-Biała od 2020 roku. Jest także członkinią sekcji Ilustratorów Związku Artystów Plastyków w Lubljanie (Društvo likovnih umetnikov Ljubljana) oraz sekcji Akwarelistów Słoweńskich Międzynarodowego Stowarzyszenia Akwarelistów (International Watercolor Society).
Zajmuje się malarstwem, ilustracją, kolażem, grafiką komputerową, wideo oraz szerzeniem zamiłowania do sztuki wśród dzieci i dorosłych. Szeroko rozumiana sztuka jest jej największą pasją i jednocześnie pracą.
Uczestniczyła w licznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych projektach, sympozjach, plenerach artystycznych i konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. 

Wystawa dostępna w sieci i w galerii w małych grupach na telefon 602 323 345
 
Reportaż  z wystawy i rozmowa z autorką na stronach:
www.zpap.bielsko.pl www.facebook.com/zpap.bielskobiala,

organizator
Galeria PPP
Rynek 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 602323345
mail: zpapbielsko@gmail.com   strona internetowa: http://zpap.bielsko.pl/

galeria czynna pn. - pt. w godz. 12.00-16.00 i na telefon 602323345
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała