Baner wydarzenia Jestem dziedzicem Przedszkolak w koronie na koniu na biegunach
Rozmaitości

Jestem dziedzicem

  •  Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich
    ul. Żywiecka 302
  •  Wstęp: zapisy

Warsztaty historyczne dla przedszkolaków 30 września w godz. 16.00-17.00.

Klio to opiekunka historii i pod jej skrzydłami odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach "Integracyjnych Spotkań z Kulturą", tym razem adresowane do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym.

Dziedzictwo to wszystko co nas otacza - zarówno przedmioty, dzieła sztuki, literatura, ale także tradycje, wierzenia czy przepisy kulinarne. W trakcie warsztatów dzieci dowiedzą się, co w poprzednich wiekach uważano za ważne, aby zachować i przekazać pozostałym, po co istnieją muzea przechowujące różne przedmioty. Każde dziecko dowie się, że jest dziedzicem tradycji, kultury i historii. Wspólnie wybierzemy, co jest ważne, aby pozostawić coś po sobie i czasach współczesnych. Stworzymy kapsułę czasu dla kolejnych pokoleń.

Warsztaty poprowadzi Kama Guzik - historyk sztuki, edukator kultury, koordynator wystaw. Pracuje w Muzeum Narodowym w Krakowie, współpracuje z Międzynarodowym Centrum Kultury, gdzie organizuje wykłady, oprowadzania po Krakowie. Współautorka dwóch wystaw dla dzieci stworzonych we współpracy z Fundacją Czas Dzieci. W 2019 roku współpracowała nad wystawą "Porcelana miśnieńska w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu".

WSTĘP WOLNY! Obowiązują zapisy pod nr tel. 33 8163457, 571229437 lub mailowo: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

Wydarzenie organizowane w ramach programu Kultura Dostępna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.                                                 

organizator
Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich
ul. Żywiecka 302, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338163457, 509850057
mail: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: https://www.facebook.com/domkulturymikuszowice/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała