Jesioniki – Pradziad i wodospady Białej Opawy
Rozmaitości

Jesioniki – Pradziad i wodospady Białej Opawy

  •  PTTK Podbeskidzie
    ul. Wzgórze 9
  •  Wstęp: 75 zł

Oddział PTTK Podbeskidzie Komisja Turystyki Górskiej zaprasza na wycieczkę - Jesioniki – Pradziad (1491 m n.p.m.) i wodospady Białej Opawy

11 października o godz. 5.45 – wyjazd spod zatoczki dla autokarów koło BCK przy ul. Słowackiego,

Przejazd przez Cieszyn – Hawierzów (Haviřov) – Ostrawę – Opawę – Bruntal do Karlovej Studanki na parking na przeł. Hvězda, wyjazd autokarem na parking pod Pradziadem (Ovčarna). Przejście na szczyt Pradziada szlakiem niebieskim, zejście do Ovčarny (ok. 2.30 godz. w obie strony). Zejście do Karlovej Studanki obok wodospadów Białej Opawy (szlak żółty, trudny, ale atrakcyjny), ok. 2.15 – 2.30 godz. Dla mniej sprawnych uczestników oraz w przypadku złej pogody zaleca się równoległy łatwiejszy szlak niebieski, wtedy ok. 1,45 godz. W miarę wolnego czasu spacer po uzdrowisku, jest pijalnia wód mineralnych.

Wyjazd do Bielska, przyjazd ok. godz. 19.00.

Koszt udziału w wycieczce 75 zł. zapisy do dnia 8.10. Koszt obejmuje przejazd i opiekę pilota-przewodnika oraz opłatę za wjazd na parking Ovčarna. Członkowie PTTK z opłaconymi na bieżąco składkami są ubezpieczeni w ramach polisy grupowej, pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Prosimy o zabranie koron czeskich!

Impreza na zasadzie samoorganizacji, oilot wycieczki –Stanisław Podżorski

Uwaga! Obowiązują maseczki przez cały czas przejazdu autokarem. Ponadto organizatorzy proszę o stosowanie się do ewentualnych poleceń personelu czeskiego.

organizator
PTTK Podbeskidzie
ul. Wzgórze 9, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338122400
mail: poczta@bielsko.pttk.pl   strona internetowa: www.bielsko.pttk.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała