Jarek Bothur Trio: Night Walks - koncert odwołany na zdjęciu Jarek Bothur
Muzyka

Jarek Bothur Trio: Night Walks - koncert odwołany

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 60, 50 zł

Nazywani jazzową Nirvaną, wykonują kompozycje lidera, charakteryzujące się dużą ekspresją, inspirowane nie tylko jazzem, ale również muzyką grunge i hip hop z lat 90. Zespół tworzony przez dojrzałych wybitnych muzyków. Każdy z nich to wyjątkowy charakter i barwna postać, razem stanowią wybuchową mieszankę. Wykonują szczery, surowy, męski jazz, w którym słychać szum wielkiego miasta.

Jarosław Bothur - saksofonista jazzowy, kompozytor, absolwent i wykładowca Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród m.in. Złotej i Platynowej Płyty: prestiżowych nagród polskiego przemysłu fonograficznego. Od kilku lat figuruje w ankiecie JAZZ TOP magazynu Jazz Forum w kategorii Saksofon Tenorowy. Współpracował z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi (Muniak, Wojtasik, Masecki, Niedziela, Żyta, Dziedzic), oraz popowymi (Kayah, Jimek). Jest członkiem polskiej edycji orkiestry światowej sławy kompozytorki Marii Schneider. Jest również saksofonistą zespołu Jazz Band Młynarski Masecki. Nagrał 12 albumów studyjnych, z czego cztery jako lider.

Michał Jaros - kontrabasista jazzowy, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu, otrzymał liczne nagrody takie jak Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą, I nagrodę w konkursie Jazz Juniors, czy nagrodę Grand Prix Swingujący Krukna Hot Jazz Spring w Częstochowie. Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia. Koncertował z czołowymi muzykami jazzowymi takimi jak: Ishmael Wadada Leo Smith, Terence Blanchard, Ed Cherry, Ronnie Cuber, Judy Bady, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Eryk Kulm, Grażyna Auguścik, Henryk Miśkiewicz, Artur Dutkiewicz i inni. W grudniu 2018 r. nakładem poznańskiej wytwórni Multikulti Project ukazał się jego debiutancki album pt., Floating Bridges (MPJ023), na którym obok lidera występują: Maciej Obara, Piotr Damasiewicz, Jan Smoczyński oraz Michał Miśkiewicz.

Krzysztof Dziedzic - czołowy polski perkusista. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował i nagrywał z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 współpracował z zespołami Nigela Kennedy’ego, z którym przez kilka lat koncertował po całym świecie z takim artystami jak John Lord czy Richardo Galliano. W 2017 wydał swój debiutancki solowy album Tempo, który został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała