Jakub Ćwiek, fot. Magdalena Bednarek i Mieszko Minkiewicz, fot. Rzeczy Niesłychane Na zdjęciach Jakub Ćwiek i Mieszko Minkiewicz
Teatr

Jakub Ćwiek i Mieszko Minkiewicz: Dorosły facet

  •  Aula Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja
    Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 12,
  •  Wstęp: 50, 40 zł

Bielska Scena Stand-up

Jakub Ćwiek: pisarz, publicysta, komik stand-upowy. Tysiące fanów, kultowe powieści (cykle Kłamca, Chłopcy, Dreszcz), nominacje i nagrody. Choć zdecydowaną większość twórczości Ćwieka stanowi literatura fantastyczna, nie stroni on od innych gatunków, publikując również książki podróżnicze, obyczajowe, kryminalne i reportażowe. Charakterystyczną cechą twórczości Jakuba Ćwieka są liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych czy rozmaitych mitologii. W stand-upie natomiast nawiązuje do niecodziennych sytuacji życia codziennego. Jego bezsensów, praktyk  i obyczajów. Zaskakuje puentami. I nie tylko. Na youtube dopiero od roku i już setki tysięcy odsłon. Bez wsparcia telewizji!

Mieszko Minkiewicz:stand-uper polonista, majster słowa. Twórca trzech programów komediowych: W związku z tym, Hihilista i W międzyczasie. Występował w Comedy Central, roastował Friza, prowadzi też podcast popkulturalny Ogólnie polecam. Bezpośredni, serdeczny i nie idzie z żartami na łatwiznę, przez co jego występy to gwarancja świetnej zabawy i dobrze spędzonego czasu. Kilkadziesiąt tysięcy fanów, kilka milionów odsłon na youtube. O sobie: Cześć, jestem Mieszko. Mam 31 lat, chociaż w środku jestem młodszy. No, pomijając wątrobę, ona jest starsza. Dorosły facet to mój czwarty program stand-upowy. Jest jak fort z koców, albo domek na drzewie. Zamknięty klub dla pełnoletnich urwisów. Same dorosłe tematy. Czy lego można kupić na fakturę? Czy jest limit wieku na dmuchany zamek? Co zrobić z faktem, że jest się coraz bardziej podobnym do Bałtroczyka? Zapraszam do świata pierwszych siwych włosów, nagłych skórzanych kurtek i spóźnionych pomysłów na tatuaże. Dzieciom wstęp wzbroniony!

gospodarz wieczoru: Piotr Skucha.

bilety: 50, 40 zł  i dostępne tylko on-line na portalu www.kupbilecik.pl 

szczegóły: https://www.facebook.com/BiSS.info

organizator
Bielska Scena Stand-Up
, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: https://www.facebook.com/BiSS.info


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała