Książnica Beskidzka, fot. Paweł Sowa Na zdjęciu Książnica Beskidzka
Książki

Iwona Żelazowska: Kraina wielu bogów. Meksyk-Gwatemala-Kostaryka

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Promocja książki Iwony Żelazowskiej pt. Kraina wielu bogów. Meksyk-Gwatemala-Kostaryka.

Radosne Święto Zmarłych, kult Świętej Śmierci, szamani i ich rytuały, to tylko niektóre współczesne zjawiska kulturowe opisane przez autorkę. […] Kraina wielu bogów. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka to zbiór barwnych osobistych doświadczeń i rzetelnej wiedzy historycznej. To długa podróż, niejednokrotnie przez tysiąclecia, która uzmysławia, jak trudno jest mówić o współczesnej kulturze krajów latynoamerykańskich, pomijając ich prekolumbijską przeszłość i okres konkwisty dr hab. Maria Korusiewicz

Iwona Żelazowska – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, krytyk muzyczny, dziennikarka, pasjonatka podróży. Miłośniczka i propagatorka kultur latynoamerykańskich. Od kilku lat prowadzi cykliczne Spotkania z podróżą, w trakcie których opowiada o Meksyku, krajach Ameryki Środkowej i Południowej.  Współpracowała z radiem, telewizją oraz prasą. Pomysłodawca, wydawca i redaktor naczelny pisma Dysonanse, poświęconego muzyce XXI wieku oraz innym sztukom. Obecnie współpracuje z Magazynem Historycznym Mówią Wieki oraz Magazynem Popularnonaukowym Archeologia Żywa.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała