Ireneusz Walczak, Zeitgeist II, 2017
Galerie

Ireneusz Walczak: Zeitgeist

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Wystawa malarstwa śląskiego artysty prezentująca prace zrealizowane na przestrzeni ostatnich trzech dekad, w ciągu których postępująca degradacja ekologiczna zyskała status najbardziej palącego problemu współczesności.

Wystawa malarstwa śląskiego artysty prezentująca prace zrealizowane na przestrzeni ostatnich trzech dekad, w ciągu których postępująca degradacja ekologiczna zyskała status najbardziej palącego problemu współczesności. Twórczość Ireneusza Walczaka, krążąca wokół wątków dezintegracji świata przyrody i człowieka, oddaje tytułowego ducha czasu, konfrontując widzów z uczuciem niepokoju co do kierunku rozwoju cywilizacji.
Ireneusz Walczak – urodzony w 1961 roku, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach; dyplom z wyróżnieniem w 1988 roku. Profesor zwyczajny, prowadzi pracownię malarstwa dla studentów od II do V roku (dyplomowego) w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od 1989 roku zrealizował jedenaście cykli obrazów, m.in.: Zrosty, Mury przeszłości, Budowanie tożsamości, My house is my language, Multikulti. Laureat 30 nagród i wyróżnień krajowych i zagranicznych, m.in. Grand Prix – nagrody mera miasta Chamalières podczas I Światowego Triennale Małych Form Graficznych w Chamalières (Francja, 1988); Stypendium The Pollock-Krasner Foundation Award w Nowym Jorku (USA, 1993); Złotego Medalu na XXXI Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Bielska Jesień (Bielsko-Biała, 1994). Autor 21 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Brał udział w prawie 300 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
kuratorka wystawy: Agata Smalcerz

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna codziennie w godz. od 10.00 do 18.00
informacja o biletach: galeriabielska.pl/niezbednik

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała