Ireneusz Pałac Sextet
Muzyka

Ireneusz Pałac Sextet

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 40, 30 zł

Sextet powstał w maju 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Ireneusza Pałaca. Ideą działalności grupy jest kreowanie autorskiej twórczości utrzymanej w stylistyce smooth jazz i cool jazz. W kompozycjach, które prezentuje Sextet można poczuć inspiracje twórczością największych sław światowej sceny jazzowej, jak też uznanych lokalnych artystów. We wrześniu 2018 r. ukazała się pierwsza płyta grupy. Ireneusz Pałac Sextet. Neat. Jest to album krótkogrający, na którym znalazły się trzy kompozycje, utrzymane w stylistyce najbliższej cool jazz, oparty na lekkich i przejrzystych melodiach inspirowanych odległymi wspomnieniami oraz doświadczeniami artysty. Wszystkie z kompozycji dotychczas zaaranżowanych na Sextet są pełnym odzwierciedleniem pierwotnego konceptu, dla którego grupa została powołana do życia. Prezentowane utwory powstały na przestrzeni ostatnich trzech lat i tworzą spójną całość razem z repertuarem wykonywanym podczas koncertów.
Pierwszy opublikowany Singel pt. Just Talk To Me został zarejestrowany w czerwcu 2017r. i spotkał się z entuzjastycznym odbiorem publiczności.

W programie oprócz własnej twórczości znajdą się także doskonałe aranżacje utworów z repertuaru m.in. F.Hubbarda, W. Shortera czy R.Hargoove.

Skład.
Ireneusz Pałac - gitara
Michał Król – saksofony sopranowy, altowy
Zbigniew Szwajdych – trąbka
Dominik Bieńczycki – piano
Marcin Chatys – bas
Piotrek Przewoźniak – perkusja

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała