I Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego - Festiwal Dziewięćsił Na zdjęciu plakat festiwalu
Rozmaitości

I Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego - Festiwal Dziewięćsił

  •  ZIAD Bielsko-Biała SA
    al. Armii Krajowej 220,
  • Wstęp wolny

Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego odbędzie się 26-28.05.2023 r. Festiwal zagości w Bielsku-Białej, Brennej, Cięcinie, Cieszynie, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu, Wiśle i Żywcu. Uroczyste otwarcie pętli beskidzkiej THE LOOP zaplanowano 27 maja w godz. 12.00-24.00 przy zabytkowej górnej stacja Kolei Linowej Szyndzielnia i przy hotelu Szyndzielnia w ZIAD.S.A.

Wokół oraz w środku zabytkowej górnej stacji kolei na Szyndzielnię odbędą się liczne prelekcje prowadzone przez znane gwiazdy środowiska górskiego i podróżniczego. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Klub Taternictwa Jaskiniowego Speleoklub W Bielsku-Białej oraz Grupa Beskidzka GOPR poprowadzą warsztaty oraz pokazy sprzętu i ratownictwa. O 21.00 zaplanowano koncert Ghostmana, a o 22.00 rozpocznie się górska impreza z DJ-em.
Na terenie przed hotelem Szyndzielnia w godz. 16.00-20.00 odbędą się liczne koncerty, wystąpią Ciocia Tunia, CudaWianki, Koniec Świata i Psio Crew. Na najmłodszych czekają liczne warsztaty i animacje, a na starszych atrakcje w strefie wystawienniczo-handlowej ze sprzętem górskim i sportowym oraz do strefie gastronomicznej.

Będzie górsko i klimatycznie! - zapewnia organizator Urząd Miejski w Bielsku-Białej – Wydział Kultury i Promocji.

organizator
Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334971478
mail: kp@um.bielsko-biala.pl  


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała