Historyczny spacer po Komorowicach Na zdjęciu archiwalny widok Komorowic
Rozmaitości

Historyczny spacer po Komorowicach

  •  Stowarzyszenie Komorowice
    ul. Olimpijska 16
  • Wstęp wolny

Dlaczego przystanek kolejowy w Komorowicach utworzono z dala od centrum wsi? Czemu w pewnym momencie w Komorowicach Krakowskich były dwa kościoły? Komu poświęcony jest pomnik w parku przy ulicy św. Jana Chrzciciela? Na te i wiele innych pytań dotyczących historii Komorowic odpowiedzą członkowie Stowarzyszenia Komorowice w trakcie historycznego spaceru, który odbędzie się w sobotę 2 października.

Spacer rozpocznie się na placu im. Józefa Niemczyka o godzinie 10.00. Uczestnicy historycznej przechadzki przejdą z Komorowic Krakowskich do Komorowic Śląskich, zatrzymując się w kilku ważnych dla obu osiedli miejscach. Spacer trwający około 1,5 godziny zakończy się przy wybudowanej w 1936 roku szkole powszechnej, obecnej SP30. Trasa liczy zaledwie ok. 1 km.

Oprowadzać po Komorowicach Krakowskich i Komorowicach Śląskich będą członkowie Stowarzyszenia Komorowice: ks. Jacek Pędziwiatr, prezes Roman Szabla i jego zastępca Ariel Brończyk.

Dla najmłodszych uczestników historycznego spaceru przewidziano drobne upominki związane z 70-leciem połączenia Bielska i Białej. Na miejscu będzie można także otrzymać archiwalne numery Magazynu Komorowice, wydawanego przez organizatora wycieczki.

organizator
Stowarzyszenie Komorowice
ul. Olimpijska 16, 43-300 Bielsko-Biała


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała