Halny nad Hałdami. Górale z pomocą dla powstańców śląskich Na zdjęciu logo Książnicy Beskidzkiej
Książki

Halny nad Hałdami. Górale z pomocą dla powstańców śląskich

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  •  Wstęp: zapisy

Promocja książki Halny nad Hałdami. Górale z pomocą dla powstańców śląskich, której autorami są: Krzysztof Kiereś, Adam Kitkowski, Lech Krzyżanowski, Władysław Motyka, Miłosz Skrzypek, Józef Stec.

Ze wstępu Lesława Werpachowskiego, dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej: Rok 2021, ustanowiony przez Sejmik Województwa Śląskiego jako Rok Górali, to czas, w którym górale mieszkający na terenie województwa eksponowani są jako ważna społeczność, o wyrazistej tożsamości, kulturze i tradycji. A to oznacza, że o góralach powinno się dużo mówić i pisać. Tym bardziej wydawać książki powstałe z inspiracji samych górali. Książka ukazuje się w roku obchodów 100-lecia powstań śląskich i jest pierwszą publikacją traktującą tak obszernie o zaangażowaniu mieszkańców Śląska Cieszyńskiego i Żywiecczyzny, a nawet Podhala w niepodległościowym zrywie Ślązaków z lat 19919-1922.

obowiązują zapisy pod nr tel. 33 82 282 21, tonowo 2 i 1

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała