Grzegorz Niemczuk, fot. Lucjusz Cykarski Na zdjęciu Grzegorz Niemczuk
Muzyka

Grzegorz Niemczuk: Mozart i Chopin – muzyczny ojciec i syn

  •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Słowackiego 27
  •  Wstęp: 40 zł

Ten koncert będzie prawdziwym kalejdoskopem emocji i nastrojów. Tym razem bielski pianista Grzegorz Niemczuk zabierze nas w fascynującą muzyczną podróż po muzyce Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Fryderyka Chopina. Koncert Mozart i Chopin – muzyczny ojciec i syn pokaże, jak wielki wpływ wywarł Wolfgang Amadeusz Mozart na twórczość genialnego Polaka.

Grzegorz Niemczuk jest niezwykle utalentowanym pianistą klasycznym, od niedawna mieszka w Bielsku-Białej. Do tej pory wystąpił z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie: Carnegie Hall, Steinway Hall w Nowym Jorku, Kioi Hall, Tokyo Bunka Kaikan w Tokio, Beijing Concert Hall w Pekinie, Quintai Concert Hall in Wuhan, Guotai Arts Center in Chongquing, Busan Cultural Center w Busan, Teatro Puccini w Mediolanie, Teatro Sergio Cardoso w Sao Paulo, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Victoria Concert Hall w Singapurze, Muzeum F. Liszta w Weimarze, Konserwatorium Muzyczne w Shanghaju, Carskie Sioło w Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Teatr Wielki Opera Narodowa, Zamek Królewski w Warszawie. 

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała