graMY doBBro  Na zdjęciu plakat imprezy
Muzyka

graMY doBBro

  •  Rynek
  • Wstęp wolny

Dumni z BB: Jedno miasto 4 sceny - Rynek.

Te koncerty w Bielsku-Białej zna chyba już każdy. 29 lipca na Rynku kolejne muzyczne wydarzenie w ramach #GraMy doBBro. Oto lista artystów, którzy zaprezentują się na scenie tego dnia: Amaya, Biały/Waitin’For, Damian Luber, Ela Tanistra, Grechna, Karolina Perła Lapczyk, LAF, Maciej Gucik, Nina Kumorek, N.O.T., Paulina Wirska, Pociąg Rock’N’Roll, Sandra Pytlarz, Sebastian Thiel, SCZ Familia, Son Dorado, SSKJEGG, The Djangos, Tomasz Madzia; prowadzenie Piotr Skucha.

#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza – zachęciła środowiska artystyczne do integracji.  Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego 2019 w Teatrze Polskim w naszym mieście mieliśmy okazję wysłuchania niezwykłego koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (a łącznie – 150 osób!) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności.

 Dzięki cudownemu przyjęciu wydarzenia przez bielszczan odbyła się II edycja koncertu – na bielskim Rynku, w sierpniu 2019. Bielszczanie ponownie przyjęli tę inicjatywę z otwartymi sercami, a zagrało dla nas ponownie ponad 150 artystów! III edycja, która odbyła się 1 sierpnia 2020 mimo pandemii - w reżimie sanitarnym - była ostoją normalności i najpiękniejszym koncertem w tej części Polski. Artyści i bielszczanie jak zwykle nie zawiedli.  31 lipca 2021 spotkaliśmy się ponownie na bielskim Rynku, na IV edycji i zagraliśmy przeciw nienawiści – dla przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

 6 marca 2022 bezprecedensowe działania Rosji na Ukrainie dały kolejny bodziec, by zjednoczyć środowiska artystyczne – graliśmy doBBro dla Ukrainy! 

6. edycja odbyła się 30 lipca 2022 na bielskim Rynku pod hasłem Nadzieja. W tych trudnych czasach chcemy być razem – razem jesteśmy silni, potrafimy się lubić, szanować, pomagać. Chcemy wyrazić swoje wsparcie dla objętej wojną Ukrainy, chcemy pokazać, że nigdy nie wolno się poddawać. Nawet jeśli strach będzie miał coraz więcej argumentów – wybieramy nadzieję!

29 lipca 2023 r. będzie 7. edycja tej imprezy. Bądźcie z nami! Znów wspólnie zagrajMY doBBro!

Wystapią - Wydarzenie ma wymiar charytatywny. Aby wspomóc Fundację na rzecz Rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Razem dla Dzieci będzie można nabyć koszulkę – cegiełkę.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała