Kosmonauci Na zdjęciu Kosmonauci
Muzyka

Galeria zmysłów w Willi Sixta: Kosmonauci

  •  Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
    ul. Adama Mickiewicza 24,
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej. 70-lecie połączenia Bielska i Białej

W ciągu trzech letnich wieczorów w ogrodzie Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24 można będzie dostarczyć wrażeń wszystkim zmysłom. Spacer po ogrodzie różanym pozwoli na delektowanie się zapachem kwiatów i ziół. Zmysł smaku zaangażowany będzie do rozpoznawania składników potraw i napojów przygotowanych na bazie
dzikich roślin. Podczas nocnego zwiedzania willi poznamy ciekawe fakty z historii oraz życia jej dawnych mieszkańców. Koncerty na świeżym powietrzu każdego wieczoru prezentować będą inny rodzaj muzyki. Ostatnim akordem będą animacje świetlne ożywiające nocą budynek willi i wyczarowujące bajkową scenografię ogrodu.

30 sierpnia wystąpią Kosmonauci – zespół jazzowy złożony z absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Koncertują razem od dawna, przewijając się w różnych składach, ale od dwóch lat grają w kwintecie, w którym tworzą swoje kompozycje lub aranżacje – na przykład muzyki Krzysztofa Komedy. Ich koncerty są połączeniem energii oraz świeżości z niezwykłą dojrzałością wynikającą z pasji, jaką jest dla nich muzyka i obcowanie z nią na co dzień. Zespół ma na koncie wygrane w kilku prestiżowych konkursach jazzowych.

Jan Pieniążek jest laureatem Ikara 2020 – Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki – za wydarzenie roku, którym było zdobycie głównej nagrody w ogólnopolskim konkursie Młody Muzyk Roku 2020.

Zespół Kosmonauci wystąpi w składzie:
Miłosz Pieczonka – saksofon,
Tymon Kosma – wibrafon,
Bartłomiej Lucjan – bas,
Jan Pieniążek – perkusja.

Posłuchamy ich najnowszych kompozycji.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 2 zł (min. 10 osób), w niedziele i święta wstęp za złotówkę, w środy wstęp bezpłatny
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała