Galeria zmysłów w Willi Sixta: Gooral – downtempo solo live act Na zdjęciu Gooral
Muzyka

Galeria zmysłów w Willi Sixta: Gooral – downtempo solo live act

  •  Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
    ul. Adama Mickiewicza 24,
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej. 70-lecie połączenia Bielska i Białej

W ciągu trzech letnich wieczorów w ogrodzie Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24 można będzie dostarczyć wrażeń wszystkim zmysłom. Spacer po ogrodzie różanym pozwoli na delektowanie się zapachem kwiatów i ziół. Zmysł smaku zaangażowany będzie do rozpoznawania składników potraw i napojów przygotowanych na bazie
dzikich roślin. Podczas nocnego zwiedzania willi poznamy ciekawe fakty z historii oraz życia jej dawnych mieszkańców. Koncerty na świeżym powietrzu każdego wieczoru prezentować będą inny rodzaj muzyki. Ostatnim akordem będą animacje świetlne ożywiające nocą budynek willi i wyczarowujące bajkową scenografię ogrodu.

W ogrodzie Willi Sixta artysta zagra downtempowy solo live act, spleciony głównie z najnowszych, niewydanych utworów. Gooral od 15 lat łączy z sukcesami muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. W marcu 2020 roku ukazała się najnowsza płyta Goorala– Ethno Elektro 2 w formie fizycznej. Ten dwupłytowy album zawiera m.in. krążek Wolno, który sygnalizuje nową muzyczną przestrzeń artysty – organiczne downtempo oriental. Występy Goorala również nabrały nowej formy. Obecnie artysta występuje głównie solo, prezentując downtempowy live act na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze.
Muzyk zagrał ponad 1.000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach, m.in. Pol’and’Rock, Open’er, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostrava czy Audioriver.
Bielszczanin ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych i jeden DVD z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, który okazał się bestsellerem Empiku. Jego muzyczne wyrazymożna usłyszeć w kilku projektach, m.in. w Psio Crew, którego jest współzałożycielem, czy Górny – odsłonie technopodobnej. Gooral w swoim dorobku ma nagrodę Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków czy udźwiękowienie filmu Franka Hurleya South z 1919 roku. Dodatkowo stworzył muzykę do spektaklu teatralnego Krakowiacy i górale, a jego muzyką promował się m.in. Open’er Festival na swoje 10-lecie.
Niedawno utwór Krywaniu z najnowszej płyty Ethno Elektro 2 ukazał się na składance niemieckiej wytwórni Bar 25 Music, a później End of Beautiful Day pojawił się w składance amerykańskiej wytwórni Pipe&Pochet.
Obecnie Gooral intensywnie pracuje nad kolejną downtempową płytą, projektem z Paprodziadem (wokalistą zespołu Łąki Łan) oraz szykuje kolejne zagraniczne wydawnictwa po części z czołówką polskiego downtempo.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 2 zł (min. 10 osób), w niedziele i święta wstęp za złotówkę, w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała