Fuzzy Birds: Hurma Na zdjęciu zespół
Muzyka

Fuzzy Birds: Hurma

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 50, 40 zł

Fuzzy Birds to oryginalny projekt jazzowy wykonujący autorski repertuar. Zespół działa czynnie od 2019 roku. W tym czasie skład skomponował swoje utwory, nagrał profesjonalną sesję w studio oraz koncertował w klubach jazzowych w całej Polsce. Autorskie kompozycje zespołu były prezentowane w takich rozgłośniach radiowych jak: RadioJAZZ, Radio Wnet, Radio Kraków, Radio Lublin, Radio Kielce, Radio JAZZKULTURA, Radio Malbork. W sierpniu 2020 roku zespół był gościem Radia Islanders (stacji radiowej w UK). Z utworem A4 zespół dostał się na szczyt notowania listy Polisz Czart Radia Wnet. Zespół w 2020 roku zakwalifikował się do prestiżowego programu “Partnerstwo Dla Muzyki 2.0, m.in dzięki któremu mógł wykonać koncert z autorskim programem w przestrzeniach Fortów Luneta w Krakowie. W kwietniu 2021 Fuzzy Birds zostałfinalistą konkursu Lockdown Jazz Festival. W 2022 roku wystąpił w ranmach Summer Jazz Festival. Fuzzy Birds powstał z fascynacji kobiecą energią w świecie jazzu. Grupa czerpie inspiracje zarówno z bardziej tradycyjnych, klasycznych form jazzowych, jak i nowoczesnych form wyrazu muzycznego. Artystki swobodnie poruszają się w wielu gatunkach muzycznych, co nadaje ich twórczości świeżości i wyjątkowości.

W grudniu 2022 ukazała się debiutancka płyta zespołu Hurma

mecenasami płyty są: Miasto Kraków, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Związek Artystów Wykonawców STOART.

patroni medialni płyty: JazzPress, JAZZKULTURA, Radio Wnet oraz Hevre i Saxofonika.

Hurma – inaczej kaki lub persymona, pomarańczowy owoc, który po przecięciu przypomina wschodzące słońce. Jest fuzją aromatów i konsystencji. Jej naukowa nazwa - diospyros - może być luźno przetłumaczana jako pokarm Bogów. Hurma kojarzona jest z jesienią, czyli porą roku która zgodnie z jej duchową symboliką oznacza zmiany. Podobnie jak liście opadają z drzew, życie musi obrać nowy kurs zarzucając stare i wprowadzając nowe.

Płyta Hurma zespołu Fuzzy Birds to zwrócenie na to co w muzyce na prawdę ważne: pomysł, nowość, muzyczne zaangażowanie, kreatywność. Kompozycje znajdujące się na płycie to zbiór utworów skomponowanych i opracowywanych przez muzyków zespołu w sposób staranny i kompletny. Utworom nie brakuje inspiracji pochodzących zarówno z bardziej tradycyjnych, klasycznych form jazzowych, jak i nowoczesnych form wyrazu artystycznego. Stylistyka utworów to śmiałe i odważne kompozycje, które są odpowiedzią artystek na otaczającą je rzeczywistość. Tu pojęcie klasycznej gry spotyka się z nowoczesnym traktowaniem formy dźwięku. Dużo mocnych, zdecydowanych brzmień często łamie wyobrażenie kobiecej gry.

Dorota Olech- saksofony, flet

Julia Amirova – fortepian, instrumenty klawiszowe

Aga Fijołek – gitara basowa

Liliana Zieniawa - perkusja

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała