Flamenco puro Na zdjęciu artyści flamenco
Muzyka

Flamenco puro

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  •  Wstęp: 35 zł

Dom Kultury im W. Kubisz w Bielsku-Białej oraz Szkoła Fuego Flamenco zapraszają 3 lutego na gorący koncert w rytmach flamenco.

Rok 2023 Kubiszówka rozpoczyna wspaniałym koncertem z udziałem artystów polskiej i hiszpańskiej sceny flamenco. Ich twórczość przypadła do gustu bielskiej publiczności, dlatego po raz kolejny będąć gościć na scenie Kubiszówki.

Gwiazdą wieczoru będzie tym razem hiszpański śpiewak Juan Cárdenas. Dla tych, którzy kochają głęboki, pełnym wyrazu, przeszywający śpiew flamenco to spotkanie z jego czystą, rdzenną formą. Artyści, którzy wystąpią prezentują FLAMENCO PURO czyli flamenco czyste w swej formie, wywodzące się z tradycji. Całość koncertu dopełni gitara i taniec w wykonaniu Małgorzaty Wołyńczyk, które swą wyrazistością i rytmicznym charakterem oddadzą żywiołową naturę flamenco.
Usłyszymy również kojące dźwięki fortepianu , które w zetknięciu z bogactwem rytmów i nastrojów flamenco, tworzą interesujące połączenie.

Małgorzata Wołyńczyk – jedna z najlepszych w Polsce tancerek flamenco, która zdobywała i doskonaliła swoje umiejętności w najlepszych sewilskich szkołach tańca. Jest założycielką szkoły flamenco La Puerta del Baile w Warszawie.

Najbliższy koncert to obowiązkowe wydarzenie nie tylko dla znawców flamenco. Dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z tą sztuką może stanowić wspaniałe odkrycie.

Na scenie Kubiszówki już 3 lutego pojawią się:
Juan Cárdenas - śpiew
Małgorzata Wołyńczyk - taniec flamenco
Andrzej Lewocki - gitara flamenco
Mateo Gallito - cajon, palmas, fortepian

Bilety w sekretariacie Domu Kultury im. W. Kubisz w Bielsku-Białej przy ulicy Słowackiego 17, rezerwacje tel. 33 8125886. Istnieje możliwość zakupu biletów on line.

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała