fot. archiwum Arki
Rozmaitości

Festiwal Zero Waste

  •  Arka Fundacja Ekologiczna
    ul. Kosmiczna 15 b
  • Wstęp wolny

- Przynieś 5 lipca do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Straconki 1 surowce, a otrzymasz ekologiczną torbę, torbę z banerów lub siatkę z firanki na warzywa. Weź udział w unikalnych warsztatach zero waste - ciuchowe swap party, kawiarenka naprawcza rowerowa, woskowijki i niezbędnik zero waste, szycie siateczek na zakupy, donice z recyklingu, kosmetyki zero waste handmade, jedzeniowe nie marnuję, gry i zabawy edukacyjne. Odwiedź nasz Zielony Kontener, daj rzeczom drugie życie i pomóż dzieciom z domów dziecka. Wymień baterie na kompost. Za 20 baterii – wiaderko certyfikowanego kompostu ( przynieś własny pojemnik/wiaderko) - zachęca Fundacja Ekologiczna Arka

5 lipca w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, prowadzonym przez Zakład Gospodarki Odpadami, (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki) odbędzie się w godz. 9.00-15.00 zbiórka surowców - makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET.

- Nasz stosunek do naszych śmieci jest pewnym wyznacznikiem tego, jak traktujemy Ziemię. Niestety, część z nas dalej ich nie segreguje, a wręcz wyrzuca do lasu czy pali nimi w piecach domowych. Ale edukacja polega nam tym, że promujemy te dobre rozwiązania, wierząc, że coraz więcej ludzi z nich skorzysta dla naszego wspólnego dobra. Dlatego promujemy gospodarkę obiegu zamkniętego czy też indywidualne działania w duchu zero waste – mówi prezes Arki Wojciech Owczarz.

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje akcję, w której wymieniać będziemy surowce wtórne na ekologiczne torby, torby z banerów lub siatki z firanek na warzywa na.

Torbę będzie można otrzymać za:

- 20 kg makulatury lub

- 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub

-  40 aluminiowych puszek lub

- 40 plastikowych butelek PET.

Maksymalna liczbatoreb na jednego uczestnika – 10 sztuk.

Podczas tegorocznej akcji za surowce będzie można otrzymać nie tylko bawełniane torby, ale także takie uszyte z banerów przez I LOVE BB czy siatki na warzywa uszyte z firanek.

Nowością jest także możliwość otrzymania za 20 baterii certyfikowanego kompostu Kompo BiBi produkowanego przez Zakład Gospodarki Odpadami. Produkt otrzymał stosowny certyfikat i może być wykorzystywany na wszystkich glebach, w uprawach polowych roślin rolniczych, sadowniczych, ozdobnych oraz na trawnikach. Szczegóły www.zgo.bielsko.pl

 

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z naszymi odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

 

Partnerami Festiwalu Zero Waste są także: Galeria Sfera, Kwadrat Gospodyń Miejskich, Kawiarenka rowerowa Szprychówka, Mydła naturalne ŻEĄĘ, Galeria Makatka, Trening Zdrowego Życia, I love BB.

 

Za środki z surowców kupione zostaną rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach naszej akcji rowerpomaga.pl

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała