Ferie w bibliotece: Zaprzyjaźnij się z Japonią Na zdjęciu plakat imprezy
Książki

Ferie w bibliotece: Zaprzyjaźnij się z Japonią

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Tegoroczne ferie w Książnicy Beskidzkiej upłyną pod znakiem poznawania kraju kwitnącej wiśni, czyli Japonii. Cykl spotkań pod tytułem Zaprzyjaźnij się z Japonią organizuje Dział Udostępniania Zbiorów dla Dzieci i Młodzieży KB, w którym to dziale zainteresowani udziałem w feryjnych atrakcjach powinni zgłaszać swój akces.

Zajęcia feryjne w Książnicy Beskidzkiej odbywać się będą w dniach od 15 do 24 lutego - w każdy wtorek, środę i czwartek o godzinie 11:30. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak Japończycy świętują, jedzą i podróżują,  

Programowi Zaprzyjaźnij się z Japonią towarzyszy konkurs plastyczny pt. Moja Japonia. Zadaniem uczestników jest przedstawienie dowolną techniką plastyczną, z czym kojarzy im się Japonia. Prace należy sfotografować i przesłać - maksymalnie 3 zdjęć w formacie JPG - lub dostarczyć osobiście do Działu Udostępniania Zbiorów dla Dzieci w Książnicy Beskidzkiej.

Konkurs będzie trwał 11-23 lutego. Jest skierowany do wszystkich dzieci do 16 lat z terenu Bielska-Białej. Ma jeden etap, technika wykonania prac i format są dowolne. Prace nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane. Do zdjęcia/zdjęć pracy należy dołączyć swoje dane: imię i nazwisko, wiek - telefon kontaktowy.

Prace należy dostarczyć do Działu Udostępniania Zbiorów dla Dzieci Książnicy Beskidzkiej mieszczącej się przy ul. Juliusza Słowackiego 17A lub nadesłać na adres mailowy: dzieci.ksiaznica@gmail.com do 23 lutego br. włącznie. Zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 lat i 11-16 lat przez komisję konkursową, a głoszenie wyników konkursu plastycznego nastąpi 24 lutego na FB Książnicy Beskidzkiej i blogu Działu Udostępniania Zbiorów dla Dzieci.

Książnica Beskidzka zaprasza wszystkie dzieci, spędzające ferie w mieście na zajęcia organizowane przez bibliotekę. Spotkania będą odbywać się od 15.02.2022 r. do 24.02.2022 r.  Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.ksiaznica.bielsko.pl, blogu www.dzieci.ksiaznica.bielsko.pl i fanpage`u na Facebooku.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała