Od 11 marca 2020 do odwołania w Bielsku-Białej nie będą się odbywały zapowiedziane imprezy kulturalne -> [koronawirus.html]
 Fabryka wyobraźni - dekoracja z patyczków i włóczki
Rozmaitości

Fabryka wyobraźni - dekoracja z patyczków i włóczki

  •  Dom Kultury w Wapienicy
    ul. Cieszyńska 398
  • Wstęp wolny

Ciekawe zajęcia plastyczne w Domu Kultury w Wapienicy - dekoracja z patyczków i włóczki.

Oto sposób wykonania pięknej, naturalnej ozdoby do Waszego pokoju: na spacerze, w ogrodzie lub koło miejsca zamieszkania proszę znaleźć patyk w kształcie litery V - będzie to krosno do tkania. Proszę przygotować także cienki sznurek jako osnowę oraz kolorowe włóczki do wyplatania wątku. Na pewno macie w domu jakieś niepotrzebny sznurek i kolorowe włóczki w sam raz żeby je teraz wykorzystać. Zaczynamy tworzyć robótkę, która składa się z nici położonych pionowo i poziomo, wzajemnie ze sobą skrzyżowanych. Nici pionowe, na których będziesz tkać robótkę to osnowa. Nici poziome, którymi tkasz to wątek. Szybko nabierzesz praktyki i przekonasz się, że to doskonała zabawa.
1. Przywiąż sznurek do gałązki następnie owiń go kilka razy tak aby powstało coś w rodzaju strun w gitarze. Osnowę prowadzisz na takiej szerokości, jaką chcesz uzyskać dla robótki. Możesz ją prowadzić w jednym lub wielu kolorach. Na początek jednak spróbuj na jednym.
2. Zaczynamy tkanie. Wybierz swoje ulubione kolory włóczki. Do prowadzenia wątku możesz użyć grubej plastikowej igły. Wątek prowadzisz na przemian raz pod spodem raz na wierzchu danej nitki osnowy. Popatrz dokładnie na zdjęcie.
3. Czynność tą powtarzaj raz w prawą stronę raz w lewo. Możesz oczywiście przeplatać kolory lub robić robótkę w pasy.
4.- 5. Końcówki wątku przywiąż do osnowy lub owiń gałązkę dla wzmocnienia efektu kolorystycznego. Możesz zrobić również małe pomponiki, które jeszcze bardziej ozdobią Twoją dekorację. Instrukcja krok po kroku na zdjęciu instruktażowym. Prosimy o przesłanie zdjęć Waszej ozdoby na maila DK w Wapienicy wapienica@mdk.bielsko.
Bardzo chętnie pochwalimy się nimi na stronie. Życzymy powodzenia i miłej zabawy!

organizator
Dom Kultury w Wapienicy
ul. Cieszyńska 398, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338184148 strona internetowa: https://www.facebook.com/pages/category/Community-Center/Dom-Kultury-w-Wapienicy-337512683094352/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała