Jacek Proszyk i Jacek Kachel zdjęcia: archiwum J. Proszyka i Paulina Kachel
Teatr

Fabryka Sensacji Proszyk i …Kachel

  •  Teatr Polski
    ul. 1 Maja 1
  •  Wstęp: 40 zł

Fabryka Sensacji... powraca - na scenę bielskiego teatru! 18 maja odbędzie się  spotkanie z ulubionymi przez bielszczan pasjonatami historii miasta - Jackiem Proszykiem i Jackiem Kachlem. Wydarzenie będzie nawiązywać do popularnego kilka lat temu cyklu Fabryka Sensacji Proszyk i S-ka, dzięki któremu widzowie mogli poznać historię miasta, jego mieszkańców i regionu oraz bielskiego teatru w niezwykłej formule kroniki kryminalnej.

130 urodziny zobowiązują! Teatr Polski świętuje właśnie jubileuszowy sezon i z tej okazji 18 maja zaprasza na wyjątkowe spotkanie z ulubionymi przez bielszczan, charyzmatycznymi pasjonatami historii miasta – Jackiem  Proszykiem i Jackiem Kachlem.
Jacek Proszyk, religioznawca i historyk, autor książek i publikacji. Specjalizuje się w historii Żydów i protestantów oraz ogólnej historii Polski południowej i czeskiego Śląska. Mieszkańcom Bielska-Białej jest doskonale znany jako popularyzator dziejów miasta w bardzo ciekawej i niebanalnej formie, podczas spacerów historycznych po mieście, czy oprowadzań po Cmentarzu Żydowskim, które cieszą się niebywałym powodzeniem.
Jacek Kachel, historyk, dziennikarz, fotograf; członek Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego i Towarzystwa Naukowego Żywieckiego. Jest autorem publikacji o niemieckim okresie dziejów naszej sceny Stadt Theater in Bielitz oraz ponad 20 książek i licznych publikacji na temat historii Bielska i regionu.
To co łączy ich obu to przede wszystkim pasje historyczne i umiejętność przekazywania wiedzy historycznej w niezwykle atrakcyjnej, nierzadko zaskakującej formie.
Formuła spotkania nawiązywać będzie  do niezwykle popularnego kilka lat temu wśród widzów cyklu Fabryka Sensacji  Proszyk i S-ka, którymi Teatr Polski przybliżał historie miasta, jego mieszkańców i regionu oraz  bielskiego teatru w niecodziennej, atrakcyjnej  formule uteatralizowanej kroniki kryminalnej. Jacek Proszyk ubarwiał swoje opowieści anegdotami, projekcjami unikatowych materiałów archiwalnych, wcześniej nieznanych i niepublikowanych.
Zjednoczone siły Spółki Proszyk & Kachel przygotują dla widzów niezwykłą, jubileuszową niespodziankę. Najbardziej zaskakujące i tajemnicze bielskie historie czekają na swoje odkrycie.

organizator
Teatr Polski
ul. 1 Maja 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338293160, 338228453
mail: rezerwacja@teatr.bielsko.pl   strona internetowa: www.teatr.bielsko.pl

bilety dostępne on-line za pośrednictwem strony internetowej teatru
kasa czynna: wtorek-piątek 10.00-14.00 i 15.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, w weekendy i święta na trzy godziny przed każdym spektaklem
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała