Ewa Ciepielewska maluje mural Święto drzewa, fot. archiwum Klubu Gaja Na zdjęciu Ewa Ciepielewska maluje mural Święto drzewa
Galerie

Ewa Ciepielewska: Święto drzewa

  •  kamienica przy ul. Mickiewicza 9
    Mickiewicza 9,
  • Wstęp wolny

Na ścianie kilkupiętrowej bielskiej kamienicy przy ul. Adama Mickiewicza 9 powstał ekologiczny mural zatytułowany Święto drzewa. W jego realizacji wykorzystane zostały specjalne farby pochłaniające zanieczyszczenia powietrza. Mural ten, jak zapewnia Jacek Bożek z Klubu Gaja, przez co najmniej dekadę będzie zmniejszał zanieczyszczenie powietrza tak, jak by to zrobił las o powierzchni ponad 100 m kwadratowych.

Autorką muralu jest Ewa Ciepielewska, wrocławska artystka od lat zajmującą się tematyką ekologii, zarówno w swoim malarstwie, jak i działaniach artystycznych.

Mural przedstawia fragment lasu prześwietlonego promieniami słońca, w którym jasna zieleń kontrastuje z brązowymi pniami drzew, a złote refleksy harmonizują z błękitem nieba prześwitującym w oddali. Dzieło Ewy Ciepielewskiej powstało w programie Klubu Gaja, którego celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. Galeria Bielska BWA była współorganizatorem projektu.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 6 zł, ulgowy 3 zł, w niedziele i święta 1 zł. w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała