Eduardo Bortolotti Na zdjęciu Eduardo Bortolotti
Muzyka

Eduardo Bortolotti

  •  Cavatina Hall
    ul. Dworkowa 2
  •  Bilety: 50 zł

Eduardo Bortolotti: Huapango Nights

W grudniu 2020 roku Eduardo Bortolotti wydał swój pierwszy album zatytułowany „Huapango Nights”. Projekt łączy współczesny jazz z elementami tradycyjnego meksykańskiego folkloru. Oryginalne kompozycje i aranżacje muzyka dają bardzo ciekawe podejście do współczesnych skrzypiec. Tworząc „Huapango Nights” najważniejsze dla Eduardo Bortolottiego było ukazanie jego meksykańskich korzeni w nowoczesnej odsłonie jazzowej.

Do współpracy w projekcie zaprasza młodych i zdolnych muzyków jazzowych oraz ludowych, a każdy z nich wnosi swój kluczowy element do jakości całego albumu. Polsko- latynoskie serce zespołu rozkwita w jazzowych kompozycjach. Ludowości dodają instrumenty tradycyjne typu: jarana, szczęka osła czy przedkolumbijskie okaryny.

Jest to bardzo osobista podróż muzyczna, która podsumowuje okres od początku jego kariery muzycznej, jeszcze w rodzinnej Puebli, do obecnych czasów, w których pandemia ograniczyła możliwości wyrazu artystycznego. Stąd też na albumie znajdują się utwory, które są aranżacjami meksykańskiej muzyki ludowej, a także autorskimi kompozycjami jazzowymi stworzonymi w Polsce na przestrzeni lat oraz w roku 2020.

Eduardo Bortolotti to skrzypek jazzowy, kompozytor i pedagog. Ukończył skrzypce jazzowe na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz uzyskał drugi tytuł – magistra pedagogiki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Instytutu Muzyki.

źródło: https://cavatinahall.pl/wydarzenia/eduardo-bortolotti/

organizator
Cavatina Hall
ul. Dworkowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 790 551 588
mail: kasy@cavatinahall.pl   strona internetowa: https://cavatinahall.pl/

Bilety dostępne na stronie www.cavatinahall.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała