Eclipse, fot. materiały prasowe zespołu
Muzyka

Eclipse, Gooral

  •  Rynek
  • Wstęp wolny

Cykl koncertów #dumnizBB odbywa się w sierpniowe piątki i soboty na bielskim Rynku.

Eclipse
To zespół, który podtrzymuje dobre tradycje muzyki granej na żywo.Tworzą go profesjonalni muzycy, którzy współpracując przy wieluprojektach, połączyli swoje siły. Charakteryzuje ich ogromna energia, doświadczenie, profesjonalizm, prezentują także układy taneczne. Brali udział w programach telewizyjnych, międzynarodowychfestiwalach, koncertach, na jednej scenie występując z takimi gwiazdami, jak Andrea Bocelli, Garou, Margaret,Justyna Steczkowska, Stanisław Soyka, Afromental, Kasia Cerekwicka czy Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Zespół Eclipse to - wokalistka Paulina Wirska, gitarzysta Krzysztof Kaczor, perkusista Kuba Jagiełka, perkusjonalista Tomasz Kinecki, akordeonista Radosław Wysogląd, basista Marcin Majcherek, keyboardzista Sławomir Warsiński i gitarzysta Tomasz Madzia.

Gooral
To jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Zagrał około tysiąc żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in. na takich imprezach, jak: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Orange Warsaw czy Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów, m.in. Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość państw europejskich. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno. Artysta wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z zespołem Mazowsze. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków i nagrodę festiwalu Nowa Tradycja. Jego muzyką reklamował się Opener na swoje 10-lecie. Wydał niedawno długo oczekiwaną płytę Ethno Elektro 2, na której można usłyszeć Stanisława Leszczyńskiego czy Macieja Szymonowicza. Obecnie, zainspirowany klimatami downtempo i oriental, tworzy dużo nowej muzyki w tej stylistyce.

organizator
Bielskie Centrum Kultury
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 33828165, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa czynna obecnie od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-14.00 w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała