Orzeszek
Teatr

Dziecięcy Teatr Ptak: Tygrys Pietrek

  •  Dom Kultury w Olszówce
    ul. Olszówka 20
  •  Wstęp: on-line

30-lecie istnienia świętuje Dziecięcego Teatru Ptak. 24 marca o godz. 18.00 odbędzie się premiera przedstawienia on-line YouTube i Facebooku Domu Kultury w Olszówce: www.facebook.com/DomKulturyWOlszowce

Dziecięcy Teatr Ptak rozpoczął swoją działalność przedstawieniem Niebieski ptak wg. Maeterlincka przygotowanym w Ośrodku Pracy Pozaszkolnej, następnie związał się z Domem Kultury w Olszówce. W grudniu 2015 roku teatr ten obchodził 25-lecie działalności. Założycielem teatru oraz reżyserem wszystkich przedstawień jest Krystyna Popławska - związana kiedyś z teatrem Banialuka i Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Obecnie gra w prowadzonym przez siebie wędrującym teatrze. W swej dotychczasowej działalności Teatr zrealizował kilkanaście przedstawień, uczestniczył w wielu festiwalach i przeglądach teatralnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Krystyna Popławska – aktorka (egzamin w 1978 r.) zagrała wiele ról między innymi w Harnasiach, Niebieskim ptaku w reżyserii Jana Dormana. Wygrała plebiscyt na Aktora Sezonu 1986/87 rolą Wilhelminy w spektaklu Mistrz Piotr Patheun. W 1988 roku założyła Dziecięcy Teatr Ptak, który prowadzi do dzisiaj. Od 1991 roku prowadzi prywatny Teatr Ptak Krystyny Popławskiej, w którym jest w jednej osobie reżyserem, aktorem, garderobianą i kierowcą.

organizator
Dom Kultury w Olszówce
ul. Olszówka 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338292584
mail: olszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: https://www.facebook.com/DomKulturyWOlszowce


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała