Monika Drożyńska, flaga Dwa Dwa – flaga Moniki Drożyńskiej na fasadzie galerii Flaga Moniki Drożyńskiej nad ulicą
Galerie

Dwa – flaga Moniki Drożyńskiej na fasadzie galerii

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  • Wstęp wolny

Biała flaga z namalowanym charakterystycznym znakiem V zawisła na fasadzie Galerii Bielskiej BWA od strony ul. 3 Maja. Podniesiona dłoń z palcami rozpostartymi w kształcie litery V – znaku zwycięstwa – kojarzy się z ruchem Solidarności, który doprowadził do przemian ustrojowych. Wrysowany w miejsce między palcami symbol odległości – 2 m (dwa metry) – nawiązuje do obecnej rzeczywistości pandemii, do ery koronawirusa COVID-19, który wymaga nowej solidarności społecznej, zachowania minimalnego dystansu społecznego, by nie przenosić wirusa, nie zarażać innych, starszych, słabszych, by chronić siebie. Tylko solidarność przyniesie zwycięstwo. Trzeba o nią walczyć, co – jak pokazuje COVID-owa rzeczywistość – nie jest proste, a dystans społeczny często traktowany jest dowolnie.

Flaga zatytułowana Dwa, to dzieło Moniki Drożyńskiej, krakowskiej artystki sztuk wizualnych, aktywistki społecznej. Flaga jest wołaniem o solidarność społeczną w dobie COVID-19, sprzeciwem artystki wobec tych, którzy instrumentalnie traktują reżim pandemiczny. Flagi Dwa były już prezentowane w Polsce i za granicą. 

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 6 zł, ulgowy 3 zł, w niedziele i święta 1 zł. w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała