Pociąg Rock'n'Roll, fot. Andżelika Sikała, materiały prasowe organizatora
Muzyka

Klamka, Pociąg Rock'n'Roll

  •  Bielskie Centrum Kultury
    ul. Słowackiego 27
  • Wstęp wolny

#dumnizBB

Inauguracja koncertowego cyklu #dumnizBB odbędzie się 7 sierpnia o godz. 19.00 na Rynku. Przed bielską publicznością wystąpią Klamka oraz Pociąg Rock’n’Roll.

Klamka
Projekt Klamka tworzą pozytywnie zakręceni muzyczni pasjonaci, dobrzy znajomi, którzy bardzo komfortowo i swobodnie czują się w swoim muzycznym towarzystwie. W ich interpretacjach będzie można usłyszeć soul, folk, pop/rock, elektronikę, smooth jazz. Zespół gra w składzie – wokalistka Małgorzata Kujawska-Zemła, śpiewająca w chórkach Justyna SIS Puchałka, pianista Dawid Broszczakowski, saksofonista Antoni Kuzak, gitarzysta Piotr Mędrzak, basista Patryk Bizukojć oraz perkusista Michał Dziewiński.

Pociąg Rock'n'Roll
Zespół powstał we wrześniu 2013 r. w Bielsku-Białej. Początkowo nastawiony był na granie bluesa, jednak dość szybko muzycy zwrócili się ku dynamicznemu rock’n’rollowi. Inspiracje czerpali i nadal czerpią z twórczości tuzów obu gatunków, jednak prezentują autorski materiał w języku polskim, wykonywany na koncertach z niesamowitą energią. Wlewając w utwory całe swoje serce, dbają o niepowtarzalny klimat i zupełnie świeże spojrzenie na reprezentowany przez siebie styl muzyczny. Choć wszystko w Pociągu Rock’n’Roll – począwszy od muzyki, poprzez teksty, na samej nazwie skończywszy – można traktować z lekkim przymrużeniem oka, to jednak pod płaszczykiem dowcipu przekaz zespołu niesie głębszy sens. W grudniu 2018 roku zespół własnym sumptem wydał swoją pierwszą płytę długogrającą. Zespół Pociąg Rock'n'Roll tworzą gitarzyści Konrad Nycz i Tomasz Lenartowicz, basista Leszek Pochopień, perkusista Tomasz Brańka, grający na instrumentach klawiszowych Adam Kobierski, saksofonista Mateusz Biernat, trębacz Krzysztof Duraj, puzonista Bartłomiej Golec i wokalista Zbigniew Kruczek.

organizator
Bielskie Centrum Kultury
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 33828165, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa czynna obecnie od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-14.00 w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała