Dumni z BB! Miasto Kwiatów
Muzyka

Dumni z BB! Miasto Kwiatów

  •  Urząd Miejski w Bielsku-Białej
    pl. Ratuszowy 1
  • Wstęp wolny

Zespół Łąki Łan będzie gwiazdą kolejnego koncertu z cyklu #DumnizBB, który odbędzie się 19 września na Rynku w Bielsku-Białej. Wydarzenie ma uświetnić sukces, jakim było wybranie miasta kwiatową stolicą Polski w plebiscycie Terra Flower Power. Sobotnie koncerty na bielskim rynku zacznie o godz. 19.00 występ Pawła Miklera. Początek będzie subtelny, publiczność usłyszy w wykonaniu tego artysty utwory z gatunku pop/indie czy folk/jazz. Po Pawle Miklerze, o godz. 20.00 przyjdzie czas na zespół Łąki Łan. Zamiłowanie tej grupy do natury przewija się w wielu piosenkach, m.in.: Łan pała, Pola ar czy Big baton. Drugi dzień wspólnego świętowania zaplanowano na niedzielę 20 września. Tego dnia, o godz. 10.30, z Rynku wystartuje minipeleton rowerowy do Parku Słowackiego. Od 11.00 w parku odbędzie się ekopiknik, a w jego trakcie zaplanowano spacer wśród drzew z Klubem Gaja, ekopogadankę z Paprodziadem, czyli liderem zespołu Łąki Łan, warsztaty ekologiczne pt. Smoki uczą dzieci mądrze segregować śmieci, animacje, zumbę i karaoke. Przypomnijmy, że w sierpniu tego roku Bielsko-Biała zostało najpiękniej ukwieconym miastem w Polce w plebiscycie Terra Flower Power. Miasto zebrało w sumie 4030 głosów i w nagrodę dostanie wieżę kwiatową. Ta pojawi się u nas prawdopodobnie wiosną przyszłego roku. Wydarzenia z cyklu #DumnizBB odbywają się pod honorowym patronatem prezydenta Bialska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Paweł Mikler
Paweł Mikler to nie tylko artysta, ale przede wszystkim osobowość. Niepowtarzalna. Jest geniuszem dobrej atmosfery i magicznej aury, którą tworzy wokół siebie. Swoimi aranżami przenosi w inną, lepszą, zaskakującą muzyczną przestrzeń. Jego występy to nie tyle wykonanie utworów w doskonałych aranżach, ale przede wszystkim unikalne wydarzenie, interaktywna relacja ze zgromadzoną publicznością, responsywna i żywa. Połączenie perfekcji z finezyjną improwizacją.

Łąki Łan
Warszawski zespół jest od lat rozpoznawalny jako duża koncertowa atrakcja. Są stałymi gośćmi festiwalu Open’er, grali na Przystanku Woodstock, dostają najlepsze godziny w programie juwenaliów. Tak przebojowej tanecznej muzyki, i to na żywo, nie gra nikt w Polsce. Łąki Łan doprawia swoją muzykę punkową energią i ma z tego mnóstwo zabawy. Dodają do tego jeszcze więcej disco, trochę elektroniki. W tle słychać tak różne gatunki jak house czy blues. Są najbardziej kolorowym zespołem w Polsce. Nigdy nie grają z playbacku. Mieszkają w łanie trawy. Występują w kostiumach owadów… Charyzmatyczny wokalista – Paprodziad – stara się za każdym razem podkreślić, że warto być blisko przyrody, dbać o środowisko i zachwycać się otaczającą nas naturą. W jego wizerunek wpisało się już, oprócz kolorowych strojów, chodzenie na boso. Jak sam twierdzi, chce być blisko Ziemi i w ten sposób wymienia swoją energię z planetą.

organizator
Urząd Miejski w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.um.bielsko.pl


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała