Drzewko za surowce Na zdjęciu plakat akcji Drzewko za surowce
Rozmaitości

Drzewko za surowce

  •  Sarni Stok
    ul. Sarni Stok,
  • Wstęp wolny

Sadzonki drzew i kwiatów w zamian za surowce wtórne będzie rozdawała w Bielsku-Białej Fundacja Arka. Akcja odbędzie się 22 maja w Centrum Handlowym Sarni Stok. Na uczestników czeka rekordowa liczba 5.000 sadzonek drzew i 4.000 sadzonek kwiatów.

5.000 sadzonek drzew i 4.000 sadzonek kwiatów czeka na uczestników akcji Drzewko za surowce organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. To rekordowo dużo. Sadzonki otrzymają osoby, które 22 maja w godz. 9.00-17.00 wezmą udział w kolejnej zbiórce surowców wtórnych w Centrum Handlowym Sarni Stok.

Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok 20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury, otrzyma od leśników sadzonkę drzewka lub kwiatka - begonii i aksamitki. Uwaga: w czasie tej akcji Arka nie zbiera elektrośmieci.

W tym roku uczestnicy będą zachęcani do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na Ogólnopolskiej Mapie Drzew na stronie Sadzimy Tlen - Fundacja Ekologiczna ARKA - Fundacja Ekologiczna ARKA  W ten sposób Arka promuje także swój projekt Sadzimy tlen, zachęcający wszystkich do sadzenia drzew - to jedna z najlepszych rzeczy, które możemy zrobić dla łagodzenia zmian klimatycznych.

Od zainicjowania akcji Drzewko za surowce w 2007 roku – dzięki współpracy z leśnikami i CH Sarni Stok - Arka rozdała 97 tysięcy sadzonek drzew, przyczyniając się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach.
Jesteśmy dumni, że pomagacie nam promować ekologię i sadzenie drzew. Ostatnie badania fińskich naukowców dowodzą, że każdego roku jedno dorosłe drzewo pochłania rocznie 6-7 kg dwutlenku węgla. Łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt, produkując go rocznie około 26 mld ton. Każdy z nas rocznie emituje 8 ton CO2. Bądź odpowiedzialny za los Ziemi oraz twoich dzieci i wnuków. Wpłać darowiznę i pomóż nam sadzić drzewa. Jeżeli w tym roku posadziłeś swoje drzewa, to dopisz je na Sadzimy Tlen - Fundacja Ekologiczna ARKA - Fundacja Ekologiczna ARKA – apeluje Arka.

Partnerami akcji są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Bielsko-Biała oraz Sanit-Trans. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała