Dragon, Destroyers, Faust Na zdjęciu plakat zapowiadający koncert
Muzyka

Dragon, Destroyers, Faust

  •  RudeBoy
    ul. 1 Maja 20
  •  Wstęp: 50, 40 zł

Dragon - pionierzy ekstremalnego metalu w Polsce. Uczestnicy wszystkich pierwszych pięciu edycji festiwalu Metalmania. W tym czasie nagrali albumy Horda Goga, Fallen Angel i Scream Of Death, dystrybuowane na całym świecie. Występowali na wielu festiwalach metalowych. Grali trasy koncertowe u boku, m.in. Death, Kreator i Morbid Angel. W latach 90. pojawiły się kolejne płyty: Sacrifice oraz Twarze. Po wydaniu tej ostatniej zespół zawiesił działalność. Zespół reaktywował się w końcu 2016 roku. W latach 2017 i 2018 koncertował, przypominając się fanom metalu w Polsce. W roku 2020 zespół przygotował nowy materiał, który ukazał się na wydanej w 2021 nowej płycie, zatytułowanej Arcydzieło Zagłady. Album został znakomicie przyjęty przez krytykę i fanów, i momentalnie wdarł się na wysokie miejsca list sprzedaży. Teraz zespół zaatakuje z całą mocą podczas trasy koncertowej.
Ostatni album: youtu.be/RWavSdI1qq8

Destroyers to legendarna formacja thrash/heavy metalowa, którą pamiętają uczestnicy niezapomnianej Metalmanii z 1987 r. z udziałem takich gwiazd, jak Helloween, Overkill czy Running Wild. W 1989 r. Destroyers na zawsze zapisał się w historii polskiego metalu kultową płytą Noc Królowej Żądzy. Na najnowsze dzieło ekipy pochodzącej z Bytomia Dziewięć kręgów zła przyszło nam czekać 30 lat.
Ostatni album: youtu.be/5HGPV9YLsbw

Faust - brutalny jednak nie pozbawiony melodii death/thrash metal z elementami black metalu z wokalistą Maciejem Bartkowskim, którego barwę głosu dziennikarze muzyczni porównują do tego, co znamy z dokonań Testamentu. Początki zespołu to rok 1996 r. W 2019 r. Faust powrócił z jedną z najlepiej ocenianych płyt tamtego roku pod tytułem Wspólnota brudnych sumień - Musick Magazine uwzględnił to wydawnictwo w zestawieniu najważniejszych płyt minionej dekady. Dobre przyjęcie płyty sprawiło, że ciągu roku ukazały się aż 4 wznowienia debiutanckiego materiału Król Moru i Perła w Polsce, Kazachstanie i Rosji.
Ostatni album: youtu.be/V1Th0kREt3I

organizator
RudeBoy
ul. 1 Maja 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 602177255
mail: kontakt@rudeboyclub.pl   strona internetowa: www.rudeboyclub.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała