Dominika Handzlik z zespołem, fot. Bo Jaroszek Na zdjęciu Dominika Handzlik z zespołem
Muzyka

Dominika Handzlik: W zielonym drzewie szary popiół

  •  Sala Ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim w Bielsku
    ul. Cieszyńska 92,
  •  Wstęp: 40 zł

7 sierpnia o godz.18.00 w sali ceremonii przy cmentarzu żydowskim wystąpi bardzo zdolna młoda aktorka i wokalistka pochodząca z Bielska-Białej, Dominika Handzlik. Wraz ze swoim zespołem zaprezentuje koncert W zielonym drzewie szary popiół, na który składają się utwory napisane do wierszy poetek jidysz, przetłumaczonych na polski i wydanych w 2019 roku, w zbiorze Moja dzika koza.

Są to polskie tłumaczenia wierszy m.in. Anny Margolin, Rukhl Fishman, Raheli H. Korn. Autorką muzyki do nich jest Dominika Handzlik, która tworząc muzykę do programu, inspirowała się zarówno tradycyjną muzyką żydowską, jak i dorobkiem polskiej i europejskiej piosenki literackiej. 
Utwory poetyckie cechuje charakterystyczna sensualność, humor i melancholia. Opowiadają o kobiecości, miłości, tajemnicy skrywanej w każdym człowieku, cyklu ludzkiego życia od rozkwitu do śmierci, próbach komunikacji z drugim człowiekiem.

W koncercie Dominice Handzlik towarzyszą wyjątkowi muzycy: Jacek Obstarczyk – fortepian, Kamila Drabek – kontrabas, Piotr Szałajko – instrumenty perkusyjne, Adam Jakubiec – klarnet.

bilety do nabycia on-line na stronie www.bilety24.pl oraz w siedzibie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej 
w Bielsku-Białej przy ul. 3 Maja 7 w dniach 4-5 sierpnia w godz. 13.00-15.00, także przed koncertem w sali

organizator
Gmina Wyznaniowa Żydowska
ul.3 Maja 7, 43-300 Bielsko-Biała


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała