fot. Paweł Sowa Na zdjęciu seniorzy
Rozmaitości

Dni Seniora 2022

  •  Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
    pl. Ratuszowy 1
  •  Wstęp: wg cennika

Prezydent Miasta Bielska-Białej i Rada Seniorów Miasta Bielska-Białej zapraszają na Dni Seniora w Bielsku-Białej, które odbędą się od 1 do 9 października 2022 r.

Tegoroczne Dni Seniora w Bielsku-Białej rozpoczną się poniedziałek, 3 października 2022 r. o godz. 11.00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz oficjalnie rozpoczną się obchody Dni Seniora w Bielsku-Białej. W tym dniu rozstrzygnięty zostanie konkurs artystyczny dla seniorów Senior. Zabiorę Cię właśnie tam… Miejsca, do których wracam

Również 3 października o godzinie 16.00 oraz 7 października o godzinie 16.00 organizatorzy zapraszają seniorów do Teatru Lalek Banialuka na spektakl Zakazane dzieci - opowieść korczakowska w adaptacji Artura Pałygi i reżyserii Anny Augustynowicz. Od premiery spektaklu w dniu 2 października minie zaledwie kilkanaście godzin, a już seniorzy będą mogli podziwiać najnowsze dzieło Banialuki. Bezpłatne bilety dostępne w Wydziale Polityki Społecznej, pl. Ratuszowy 6, pok. 225 od 28 października 2022 r. (liczba miejsc ograniczona).

W czwartek, 6 października o godz. 10.00 wyruszy z placu Ratuszowego senioralna Parada kapeluszy pod hasłem: Dołacz do nas! Baw się z nami! Seniorzy zapraszają do udziału w przemarszu wszystkich mieszkańców Bielska-Białej, a w szczególności dzieci i młodzież. Wspólny kolorowy korowód ma być okraszony dowolnego rodzaju nakryciami głowy, w różnym stylu, kształcie, rozmiarze i kolorze. Zachęcamy wszystkich uczestników parady do własnoręcznego wykonania lub ozdobienia kapeluszy, czapek, beretów, kaszkietów, szlafmyc oraz innych nakryć głowy i zaprezentowania ich w barwnym pochodzie.

Wszystkie osoby chcące wziąć udział w paradzie są poproszone o zgłoszenie tego faktu do Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego do 4 października osobiście lub na adres e-mail: seniorzy@um.bielsko-biala.pl

Zbiórka od godz. 9.00 na placu Ratuszowym. Przemarsz do Parku Im Juliusza Słowackiego, gdzie na seniorów będzie czekać muzyczna niespodzianka przygotowana przez partnerów wydarzenia Stowarzyszenie Aktywnych Polaków oraz Fundację Zaangażowani.pl i jest sfinansowana z programu Aktywni+.

W piątek, 7 października o godz. 17.00 Grupa teatralna Oj tam, oj tam.... przygotowuje W Domu Kultury w Wapienicy spektakl kabaretowy Zlot abiturientów. Autorem tekstu jest Włodek Woźniak, reżyserem spektaklu Jan Chmiel. Wstęp wolny.

W sobotę, 8 października, o godz. 17.00 Stowarzyszenie Akademia Seniora zaprasza do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz na spektakl Żółta róża. Wstęp wolny.

W niedzielę, 9 października o godz. 17.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbędzie się ogłoszenie wyników plebiscytu Aktywny Senior 2022 roku oraz wręczenie nagrody zwycięzcy. Bilet wstępu na koncert upoważnia do wstępu na galę. O godz. 18.00 zaplanwano koncert w BCK, gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński. Bilety na koncert w cenie 10 zł (dla osób, które ukończyły 60 lat) są dostępne w kasie BCK oraz na stronie: www.bck.bielsko.pl

Ponadto od 1 do 9 października w Bielsku-Białej odbędą się liczne wydarzenia kulturalne i rekreacyjne dedykowane seniorom Bielska-Białej. Szczegółowe informacje są dostępne na plakatach informacyjnych, na stronie internetowej www.seniorzybielsko.pl oraz w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, tel. nr 33 49 71 492.

organizator
Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334971499 strona internetowa: www.um.bielsko.pl


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała