Dni otwarte Dębowca
Rozmaitości

Dni otwarte Dębowca

  •  Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy
    plac Opatrzności Bożej 18
  • Wstęp wolny

W ostatni weekend wakacji 29-30 sierpnia odbędą się Dni Otwarte Dębowca. Turystom i mieszkańcom Bielska-Białej nieodpłatnie udostępnione zostaną - kolejka kanapowa na Dębowiec, tor saneczkowy i park linowy. W programie imprezy znajdą się również terenowa gra górska dla rodzin z dziećmi, ćwiczenia ruchowe dla dzieci oraz gimnastyka dla osób dorosłych i seniorów. 

Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy otrzymała wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na działania związane z pobudzeniem ruchu turystycznego w mieście. Dofinansowanie uzyskał projekt pod nazwą Dni Otwarte Dębowca.

Atrakcje Dni Otwartych Dębowca dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych w dniach 29-30 sierpnia w godz. 9.00-19.30. Wyjątek stanowić będzie park linowy, żeby z niego skorzystać, trzeba będzie się wcześniej zapisać telefoniczne. Zapisy przyjmowane będą od 17 sierpnia pod nr tel. 33 4454366. Zwiedzanie parku możliwe będzie w trzech ponaddwugodzinnych turach, a zapisy będą przyjmowane odpowiednio na godz. 10.00, 13.00 i 16.00. 

Dębowiec jest górą położoną w masywie Klimczoka w Beskidzie Śląskim, w administracyjnych granicach Bielska-Białej. Prowadzą stąd łatwe i dostępne dla każdego szlaki na Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią czy Kozią Górę. Z polany pod szczytem Dębowca rozpościera się fantastyczny widok na Bielsko-Białą, a w jej górnej części znajduje się budynek jednego z najstarszych w polskich Beskidach schronisk górskich, w którym aktualnie działa gospoda górska. Góra stanowi jedno z ulubionych miejsc niedzielnych wypadów turystów i mieszkańców Bielska-Białej, których przyciągają tutaj liczne place zabaw, ścieżki rowerowe czy też trakty piesze. Wśród atrakcji płatnych mamy tam kolej kanapową Dębowiec, rekreacyjny tor saneczkowy Słoneczna Polana i park linowy Dębowiec.

Zainteresowanych udziałem w Dniach Otwartych Dębowca organizatorzy zachęcają do śledzenia strony https://www.visitbielsko.pl/ i profilu stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy na FB https://www.facebook.com/lot.beskidy. Tam LOT na bieżąco będzie szczegółowo opisywać poszczególne elementy programu pikniku. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, LOT prosi o kontakt poprzez swój profil na FB, e-mail: biuro@visitbielsko.pl lub telefonicznie: 537618837.

organizator
Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy
plac Opatrzności Bożej 18, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 537618837 strona internetowa: www.visitbielsko.pl


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała