Dikanda Na zdjęciu Dikanda
Muzyka

Dikanda

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 60, 50 zł

Uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music Dikanda wystąpi w Metrum 25 lutego o godz. 20.00. W swojej twórczości zespół stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Dikanda istnieje od 1997 r. Ma w swoim dorobku 9 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), liczne nagrody – w tym płyta roku niemieckiego czasopisma Folker przyznana w 2005 roku za Usztijo.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – dikandisz. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.
Bielsko-Biała pokochało Dikandę dając temu wyraz, licznie przybywając na ich poprzednie koncerty do Metrum.

Zespół tworzą:
Ania Witczak – śpiew, akordeon
Kasia Bogusz – śpiew
Damian Bieńczycki – skrzypce
Daniel Kaczmarczyk – instrumenty perkusyjne
Piotr Rejdak – gitary
Grzegorz Kolbrecki – kontrabas
Szymon Bobrowski – trąbka

bilety w cenie: 50 zł przedsprzedaż; - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 ; 60 zł w dniu koncertu; ilość miejsc ograniczona

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała