Muzyka

Daria Zawiałow

  •  Bielskie Centrum Kultury
    ul. Słowackiego 27
  •  Bilety: 100 zł

Inne brzmienie miasta - nowy cykl koncertów organizowanych przez Bielskie Centrum Kultury. W pierwszym z nich wystąpi 15 marca o godz. 18.00 Daria Zawiałow.

Daria Zawiałow jest niezwykle utalentowana artystką, autorką tekstów i kompozytorką, dysponującą jednym z najbardziej wyrazistych głosów na polskiej scenie muzycznej. Po wydaniu zaledwie dwóch studyjnych albumów zyskała tysiące fanów i znalazła się w szeregu topowych polskich wokalistek.

Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Daria wraz z Igo i Królem tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra'20.

Artystka zadebiutowała w 2017 roku znakomicie przyjętym albumem A kysz!, została okrzyknięta objawieniem roku i nagrodzona dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Jej płyta uzyskała status Platynowej Płyty  Dokładnie dwa lata później ukazał się drugi album Darii Zawiałow zatytułowany Helsinki. Płyta również zyskała status Platynowej Płyty już kilka miesięcy po premierze, a branża uznała ja za najlepszy album 2019 roku, honorując Fryderykiem w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. Piosenka Hej, Hej! przez cztery tygodnie z rzędu była najczęściej granym utworem w największych polskich stacjach radiowych. Teledysk do tej piosenki został obejrzany już ponad 17 mln razy, a sam utwór zdobył szczyty wszystkich najważniejszych list przebojów w kraju.

Daria Zawiałow zawsze podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami, podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu. Występy artystki to zawsze zaskakujące widowisko. Na swoim koncie ma już setki koncertów. Zagrała na największych polskich festiwalach muzycznych, takich jak:  Pol'and'Rock Festival, Orange Warsaw Festival Karków Live Festival, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival. W 2019 roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób pod główną sceną na Open'er Festival. 

Duży wkład w twórczość wokalistki ma jej przyjaciel i producent Michał Kush, z którym Daria stale tworzy. Czas pandemii wykorzystali na pracę, jej pierwsze efekty mogliśmy usłyszeć z początkiem 2021 roku. Singlem Kaonashi Daria Zawiałow zapowiada swój trzeci album studyjny. Z Dawidem Podsiadło nagrała piosenkę Za krótki sen.

organizator
Bielskie Centrum Kultury
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa czynna jest w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 10.00-13.00 w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała