Danka Żukowska: Mówię do ciebie Na zdjęciu plakat z krową
Galerie

Danka Żukowska: Mówię do ciebie

  •  Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała,
  • Wstęp wolny

Cykl Mówię do ciebie to ponad dwadzieścia plakatów, których podmiotem są zwierzęta. Autorką serii jest Danuta Żukowska, laureatka wielu nagród i znakomita polska artystka-grafik, która w najnowszych pracach podejmuje temat dobrostanu oraz trudnej relacji świata zwierząt z człowiekiem. Szczególnie teraz, w epoce antropocenu, dyskusja na temat dysharmonii, braku równowagi w tej relacji, sterowanej i zdominowanej przez człowieka jest tak ważna.
Syntetyczna forma plakatów oraz czytelny przekaz sprawiają, że cykl ten stanowi rodzaj kampanii społecznej, której celem jest uwrażliwienie odbiorcy na kwestię dobrostanu zwierząt i roli, jaką w niej odgrywamy.

Spotkanie z Agatą Cygańską, kuratorką wystawy Danuty Żukowskiej Mówię do Ciebie,  wstęp wolny
Sobota, 20 sierpnia 2022, godz. 18.00, Klubokawiarnia Aquarium

Spotkanie poświęcone twórczości Danuty Żukowskiej. Agata Cygańska jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Stanowym w Columbus (Ohio, USA). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, fotografią, projektowaniem graficznym oraz wideo dokumentalnym. Prowadzi działalność kuratorską. Mieszka i pracuje w Zalesiu Górnym.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 2 zł (min. 10 osób), w niedziele i święta wstęp za złotówkę, w środy wstęp bezpłatny

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała