Galerie

Danka Żukowska: Mówię do ciebie

  •  Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
    Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała,
  • Wstęp wolny

Cykl Mówię do ciebie to ponad dwadzieścia plakatów, których podmiotem są zwierzęta. Autorką serii jest Danuta Żukowska, laureatka wielu nagród i znakomita polska artystka-grafik, która w najnowszych pracach podejmuje temat dobrostanu oraz trudnej relacji świata zwierząt z człowiekiem. Szczególnie teraz, w epoce antropocenu, dyskusja na temat dysharmonii, braku równowagi w tej relacji, sterowanej i zdominowanej przez człowieka jest tak ważna.
Syntetyczna forma plakatów oraz czytelny przekaz sprawiają, że cykl ten stanowi rodzaj kampanii społecznej, której celem jest uwrażliwienie odbiorcy na kwestię dobrostanu zwierząt i roli, jaką w niej odgrywamy.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 2 zł (min. 10 osób), w niedziele i święta wstęp za złotówkę, w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała