Drzewko za surowce  Na zdjęciu ekologiczny kiermasz
Rozmaitości

Drzewko za surowce 

  •  Sarni Stok
    ul. Sarni Stok,
  • Wstęp wolny

Charytatywny Kiermasz Ekologiczny

Akcję Drzewko za surowce organizuje Fundacja Ekologiczna Arka. 7 maja na parkingu Centrum Handlowego Sarni Stok odbędzie się zbiórka surowców wtórnych, które Arka wymieni na sadzonki kwiatów i drzew. To największa w regionie akcja społeczno-ekologiczna, do której dołączyć może każdy.

Przez 15 lat Arka rozdała ponad 100 tysięcy sadzonek drzew i kwiatów. Dzięki temu przyczyniła się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach.

Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium i szkła. Tradycyjnie włączają się w nią Centrum Handlowe Sarni Stok, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz firma Sanit Trans. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów, ale i sadzenie drzew w regionie.

7 maja w punkt obsługi zbiórki na parkingu Centrum Handlowego Sarni Stok od godziny 9.00 do 17.00 Arka w zamian za surowce ma do rozdania 5.000 sztuk drzewek i 4.000 kwiatów – w tym przypadku bratków. Organizatorzy zachęcają, by do akcji włączyło się jak najwięcej osób i apelują - propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw, aby żyło nam się wszystkim lepiej i zdrowiej.

Przelicznik surowców jest następujący: jedna sadzonka za 10 kilogramów makulatury, jedna sadzonka za 20 sztuk opakowań szklanych, jedna sadzonka za 20 butelek PET czy jedna sadzonka za 20 puszek aluminiowych.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała