José Torres Na zdjęciu José Torres
Muzyka

José Torres & Mike Rif & Cubanía

  •  Galeria Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Dumni z BB: Jedno miasto 4 sceny - Letnia Scena Sfery

Na Letniej Scenie Sfery, która jest częścią cyklu koncertów Dumni z BB, zagra duet tworzący muzykę kubańską – Jose Torres & Mike Rif Cubania. 5 sierpnia o godz. 18.00 na placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera artyści zaprezentują zarówno swoje autorskie kompozycje, jak i wyjątkowe interpretacje największych kubańskich hitów.

Dumni z BB to projekt organizowany przez Bielskie Centrum Kultury, pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego. Inicjatywie przyświeca hasło Jedno miasto – cztery sceny. Letnie koncerty plenerowe odbywają się na - Rynku, scenie na Błoniach, scenie Central Park oraz Letniej Scenie Sfery.

José Torres to artysta pochodzący z Kuby, na stałe mieszkający w Polsce. Ten wirtuoz instrumentów perkusyjnych ma na koncie współpracę z wieloma uznanymi artystami, m.in. Marylą Rodowicz, Kayah i Ewą Bem. W swojej twórczości doskonale oddaje autentyczny klimat ulic Hawany – ich radość, ciepło i beztroskę. Mike Rif to z kolei kubański wokalista związany z muzyką od najmłodszych lat. Jego znakami rozpoznawczymi są żywiołowość, dynamika sceniczna i charyzma, która już od pierwszych sekund porywa publiczność do tańca.

– Muzyka latino wprowadza słuchaczy w wyjątkowy świat radości. Zwłaszcza jeśli płynie prosto z kubańskiego serca, co już wielokrotnie pokazali Jose Torres & Mike Rif Cubania. Dlatego, zapraszamy wszystkie szkoły tańca na dołączenie do tej muzycznej zabawy i taniec w rytmach prosto z Karaibów. Stwórzmy wspólnie z mieszkańcami Bielska-Białej kolorowy letni karnawał w sercu miasta – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Uczestnicy intensywnej zabawy w rytmie muzyki kubańskiej będą mieli także okazję do skorzystania z bogatej oferty restauracji i kawiarni znajdujących się w Galerii Sfera.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała