Książka wspiera bohatera Na zdjęciu książki
Książki

Książka wspiera bohatera

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Kolejna edycja popularnej i lubionej przez bielszczan inicjatywy odbędzie się 11 czerwca. Mowa o akcji Fundacji Ekologicznej Arka i Galerii Sfera Książka wspiera bohatera. Wydarzenie jest dobrym momentem, aby miłośnicy literatury znaleźli książki na ciepłe wiosenne i letnie wieczory oraz przy okazji zrobili wiele dobrego.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przynieść niepotrzebne książki do punktu informacyjnego w Galerii I, który czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-21.00. Książki następnie trafią na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 11 czerwca w Galerii Sfera. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

– Akcja Książka wspiera bohatera to nie tylko cykliczna pomoc, dzięki której możemy organizować różne wartościowe zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. To również wdrożenie w praktyce idei drugiego obiegu przedmiotów, realizowane przez nas od lat w formie różnego rodzaju kiermaszów czy w naszej codziennej działalności, jak np. recykling bannerów reklamowych. Dawanie drugiego życia właśnie książkom ma również szczególną wartość dodaną, ponieważ promuje czytelnictwo – komentuje Marketing Manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Książka wspiera bohatera to cykliczna akcja. Na kiermaszach znaleźć można książki używane, ale w dobrym stanie – od literatury dla najmłodszych, przez najróżniejsze gatunki fikcji, aż po książki kulinarne, reportażowe czy poradnikowe.

– W ubiegłym roku udało się zgromadzić łącznie ponad 5.000 książek, a cały dochód z ich sprzedaży - prawie 25.000 złotych - przeznaczyliśmy na warsztaty i bilety do kina dla dzieci i młodzieży. To kolejna edycja kiermaszu w tym roku, poprzednim razem wsparliśmy dzieci z Ukrainy – za każdym razem jest to więc szczytny cel. Liczymy zatem na wysoką frekwencję i serdecznie zapraszamy do odwiedzin Galerii Sfera już 14 maja – mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Sobotni kiermasz rozpocznie się o 9.00 rano w foyer Galerii II.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała