Książka wspiera bohatera Na zdjęciu kiermasz Książka wspiera bohatera
Książki

Książka wspiera bohatera

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii Sfera

Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii Sfera. Miłośnicy ludzi, książek i środowiska będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

- Bardzo się cieszymy, że znowu możemy się spotkać na akcji Książka wspiera bohatera. Przerwę pandemiczna dużo osób wykorzystało na domowe porządki, dlatego mamy mnóstwo książek - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka i pomysłodawca akcji.

Na kiermaszu można znaleźć książki za 1-2 złote.

Akcja Książka wspiera bohatera to inicjatywa Fundacji Ekologicznej Arka, która łączy w sobie ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Polega ona na zbieraniu od uczestników niepotrzebnych książek i organizowaniu kiermaszy. Książki zyskują drugie życie, a za zebrane środki Arka funduje dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych bilety do kin i teatrów oraz spełnia ich marzenia.

- Chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych - tłumaczy W. Owczarz.

Niepotrzebne książki najlepiej przynieść do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I, ale w Bielsku-Białej i okolicy jest już kilkanaście miejsc, w których można je zostawić. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na FB Arki. Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl i na  FB akcji.

Arka zachęca do zorganizowania zbiórki także przedszkola i szkoły, firmy i instytucje z naszego miasta i okolic. To akcja, w której wszyscy wygrywają.

Partnerzy akcji: Galeria Sfera, Lasy Państwowe, Urząd Miasta Bielska-Białej, Grupa Kęty.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała