Żyjące Książki Na zdjęciu książki
Książki

Żyjące Książki

Czas na kolejne odsłony kiermaszu charytatywnego Żyjące Książki, który zagości w Galerii Sfera 29 czerwca i 27 lipca. To wydarzenie organizowane wraz z Fundacją Ekologiczną Arka i będące odpowiedzią na potrzebną pomoc dla domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz bezdomnych zwierząt z Bielska-Białej i okolic.

Czytanie to nie tylko forma rozrywki, ale także potężne narzędzie do rozwoju osobistego i intelektualnego. Dzięki regularnemu czytaniu możemy rozwijać umiejętności logicznego myślenia, poprawiać koncentrację oraz rozbudzać wyobraźnię i kreatywność. Zamiast kupować nowe lektury, lepiej wybrać się na kiermasz, który poszerzy domową biblioteczkę i pozwoli wesprzeć ośrodki opiekuńcze w regionie.

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy przynieść książki dla dzieci, dorosłych czy młodzieży, zachowane w dobrym stanie, do punktu informacyjnego Galerii I, a następnie przyjść na kiermasz charytatywny w foyer Galerii II. Ostatnią rzeczą jest zakup interesujących książek. Dochód z kiermaszu Fundacja Ekologiczna Arka przeznaczy na budowę Żyjących Bibliotek i pomoc zwierzętom w schroniskach.

partnerzy akcji: Galeria Sfera, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Grupa Kęty, Aluprof, Alupol, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Wydarzenia    

sobota

27

lipca

09:00


kiermasz

Skontaktuj się

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała