Charytatywny Kiermasz Książek, fot. Arka
Książki

Charytatywne kiermasze Książka wspiera bohatera 2020

29 lutego odbędzie się kolejny charytatywny kiermasz książek w Galerii Sfera. Miłośnicy ludzi, książek i środowiska  będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek i wsparcia tym samym dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. 13 lutego o godz. 11.30 Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza do Sfery na happening inaugurujący akcję Książka wspiera bohatera 2020.

Akcja Fundacji Ekologicznej Arka polega na zbieraniu przeczytanych już przez ich posiadaczy książek, żeby dać im drugie życie, oferując do sprzedaży na charytatywnych kiermaszach. Za zebrane w ten sposób środki fundacja kupuje bilety do kin czy teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełnia ich marzenia.

Wszyscy mogą przynosić niepotrzebne książki do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I, w Bielsku-Białej i okolicy jest już kilkanaście miejsc, które przyjmują książki dla Arki. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na FB Arki.

- Ta akcja to fenomen, bo informacje o poziomach czytelnictwa czy też o liczbach sprzedawanych książek zwykle nie są optymistyczne, a w Galerii Sfera podczas charytatywnych kiermaszów książek są tłumy. W akcję zaangażowanych jest około 100 instytucji w ciągu roku. Książki zbierane są w przedszkolach i szkołach w całej Polsce – informuje prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl i na FB akcji.

partnerzy akcji: Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miejski w Bielska-Białej, Grupa Kęty i E-Words

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Wydarzenia    

sobota

29

lutego

09:00


Bilety

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała