Od 11 marca 2020 do odwołania w Bielsku-Białej nie będą się odbywały zapowiedziane imprezy kulturalne -> [koronawirus.html]
 Charytatywny Kiermasz Książek, fot. Arka
Książki

Charytatywne kiermasze Książka wspiera bohatera 2020

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

29 lutego odbędzie się kolejny charytatywny kiermasz książek w Galerii Sfera. Miłośnicy ludzi, książek i środowiska  będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek i wsparcia tym samym dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Akcja Fundacji Ekologicznej Arka polega na zbieraniu przeczytanych już przez ich posiadaczy książek, żeby dać im drugie życie, oferując do sprzedaży na charytatywnych kiermaszach. Za zebrane w ten sposób środki fundacja kupuje bilety do kin czy teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełnia ich marzenia.

Wszyscy mogą przynosić niepotrzebne książki do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I, w Bielsku-Białej i okolicy jest już kilkanaście miejsc, które przyjmują książki dla Arki. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na FB Arki.

- Ta akcja to fenomen, bo informacje o poziomach czytelnictwa czy też o liczbach sprzedawanych książek zwykle nie są optymistyczne, a w Galerii Sfera podczas charytatywnych kiermaszów książek są tłumy. W akcję zaangażowanych jest około 100 instytucji w ciągu roku. Książki zbierane są w przedszkolach i szkołach w całej Polsce – informuje prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl i na FB akcji.

partnerzy akcji: Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miejski w Bielska-Białej, Grupa Kęty i E-Words

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała