fot. archiwum Fundacji Arka
Książki

Książka wspiera bohatera 2020

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Charytatywny Kiermasz Książek i Podręczników

Zbliża się początek roku szkolnego. To doskonały moment, aby przejrzeć niepotrzebne podręczniki, przynieść je do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera i wesprzeć akcję Książka wspiera bohatera. 5 września odbędzie się 21. Charytatywny Kiermasz Książek i Podręczników w Galerii Sfera.

- Bardzo się cieszymy, że w tych trudnych czasach udaje nam się organizować kolejne akcje, a Książka wspiera bohatera należy do naszych ulubionych. Zawsze możemy liczyć na obecność oddających i kupujących książki oraz na wsparcie partnerów. Społeczny aspekt akcji, czyli pomaganie dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych, jest bardzo motywujący do działania, dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich miłośników książek, ludzi i środowiska na kolejny kiermasz - zaprasza pomysłodawca akcji Wojciech Owczarz z Fundacji Arka.

Książka wspiera bohatera
Akcja Książka wspiera bohatera jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej Arka, która łączy w sobie kilka aspektów - ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Arka zbiera od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizuje ich kiermasze, dając im drugie życie, a za zebrane środki funduje bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych, spełniając ich zielone marzenia. Już 4.237 dzieci skorzystało z bezpłatnych biletów do kina, teatru czy różnorodnych zajęć edukacyjnych. W akcji chodzi o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której razem robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem - na miarę swoich możliwości.

Niepotrzebne podręczniki
Tym razem Arka dodała do akcji możliwość oddania i nabycia na kiermaszu niepotrzebnych podręczników. Organizatorzy proszą jednak, aby były to podręczniki aktualne i niezniszczone. Można je przynosić do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera do 2 września, tak aby przed akcją przeszły kwarantannę. Kiermasze organizowane są z zachowaniem wszystkich wytycznych związanych z pandemią.

- Zachęcamy przedszkola, szkoły, firmy i instytucje z naszego miasta i okolic do zorganizowania zbiórki. To akcja, w której wszyscy wygrywają. Możecie państwo przekazać swoje niepotrzebne książki na naszą akcję, jej uczestnicy nabywają je po bardzo atrakcyjnych cenach, a na końcu wygrywają dzieci – zapewnia W. Owczarz.

Więcej informacji http://ksiazkawspierabohatera.pl/i na FB akcji https://www.facebook.com/ksiazkawspierabohatera, tam można znaleźć m.in. listę kilkunastu punktów, które przyjmują książki na kiermasz. Partnerzy akcji: Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Grupa Kęty i E-Words.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała