Żyjące książki Na zdjęciu książki
Książki

Żyjące książki

Galeria Sfera oraz Fundacja Ekologiczna Arka organizują akcję Żyjące Książki. Kiermasz książek używanych odbędzie się 27 maja i 24 czerwca. Czwartej edycji akcji Żyjące Książki, która odbędzie się 27 maja w Galerii Sfera, przyświeca szczytny cel - omoc dla ośrodków opiekuńczych w regionie i schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Cykliczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Fundacji Ekologiczną Arka cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. Dzięki poprzednim kiermaszom udało się zebrać pieniądze na cele charytatywne, a także stworzyć żyjące biblioteczki dla dzieci.

- Bardzo cieszymy się z tego, że mieszkańcy Bielska-Białej chętnie biorą udział w każdym kiermaszu i wspólnie z nami tworzą tę wyjątkową lokalną tradycję. Dzięki wsparciu wszystkich uczestników ostatniego wydarzenia, udało się zakupić 500 biletów do kina dla dzieci z domów dziecka – mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Nadchodząca akcja będzie z kolei poświęcona regionalnym ośrodkom opiekuńczym i schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Ponadto w planach jest utworzenie kolejnych żyjących biblioteczek, do budowy których użyte będą materiały z recyklingu.

Kiermasz odbędzie się 27 maja w foyer Galerii Sfera. Jednak już teraz wszyscy chętni mogą przynieść swoje książki do punktu informacyjnego Galerii I w godzinach 9.00 – 21.00. Tematyka dzieł nie ma znaczenia – organizatorzy proszą jedynie, by były one w dobrym stanie. Udział w akcji jest dobrym pretekstem do wymiany domowej biblioteczki przed zbliżającymi się wakacjami, gdy mamy nieco więcej czasu na nadrabianie zaległości czytelniczych.

Wydarzenie organizowane przez Galerię Sfera i Fundację Ekologiczną Arka uzyskało patronat prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Wydarzenia    

sobota

24

czerwca

09:00


kiermasz

Skontaktuj się

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała