Charytatywny Kiermasz Książek, fot. Arka
Książki

Charytatywne kiermasze Książka wspiera bohatera 2020

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Drugie życie dla książek i realna pomoc dla podopiecznych okolicznych domów dziecka i świetlic środowiskowych – akcja Książka wspiera bohatera na stałe wpisała się w kalendarz Galerii Sfera. Kolejny charytatywny kiermasz organizowany przez Fundację Ekologiczną Arka już 4 lipca. Dochód ze sprzedaży książek w całości zostanie przeznaczony na bilety do teatrów i warsztaty edukacyjne dla dzieci.

Wakacje to idealny czas na rozpoczęcie nowej lektury. Szczególnie gdy książka, którą kupimy, może pomóc nie tylko potrzebującym dzieciom, ale także środowisku. Dlatego akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów Galerii Sfera.

– W zeszłym roku podczas dziewięciu kiermaszów udało nam się zebrać 38 200 złotych, które wsparły 2250 dzieci, a 14 750 książek zyskało nowych właścicieli, czyli o 3 tys. więcej niż w 2018 roku. To pokazuje, że nasi klienci naprawdę chętnie biorą udział w takich inicjatywach. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w letnim kiermaszu – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

Bardzo ważnym elementem akcji jest podkreślanie znaczenia recyklingu i segregacji śmieci oraz tzw. upcyklingu, czyli ponownego używania rzeczy i ograniczenia ilość produkowanych przez nas śmieci.

Rocznie produkujemy ogromne ilości śmieci. Wyrzucamy niepotrzebne rzeczy, a przecież często możemy je oddać lub sprzedać innym. Poprzez naszą akcję chcemy promować społeczne i ekologiczne postawy, jednocześnie spełniając marzenia dzieci. Myślę, że to się nam udaje, bo każdy kiermasz cieszy się dużą popularnością, a zebrana kwota w ubiegłym roku mówi sama za siebie – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Najbliższy kiermasz zostanie przeprowadzony z obowiązującym reżimem sanitarnym. W trosce o bezpieczeństwo uczestników akcji fundacja nie prowadziła zbiórki książek od marca. Na kiermaszu będzie można kupić jedynie książki zebrane podczas poprzednich edycji, które wcześniej były składowane w magazynie. Dodatkowo w strefie kiermaszu zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk, aby wszystkie osoby przed wejściem na stoiska mogły z tego skorzystać.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała