fot. archiwum Fundacji Arka
Książki

Książka wspiera bohatera 2020: dwa kiermasze

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Charytatywny Kiermasz Książek i Podręczników

Z powodu sytuacji epidemicznej i zamknięcia od 7 listopada br. w całym kraju galerii handlowych Fundacja Ekologiczna Arka łączy w Galerii Sfera w Bielsku-Białej dwa kiermasze. 6 listopada w godz. 9.00-21.00 na specjalnym stoisku będzie można nabyć książki i zabawki.

Jak zapowiadają organizatorzy, asortymentu jest mnóstwo. Przypominają również, że w obecnej sytuacji kupujący muszą być zdyscyplinowani, a przy stoisku jednocześnie może przebywać tylko 5 osób.

Pieniądze ze sprzedaży zabawek tradycyjnie trafią do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej. Wsparcie do tej pory otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną. Natomiast dochód ze sprzedaży książek w ramach akcji Książka wspiera bohatera zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Książka wspiera bohatera
Akcja Książka wspiera bohatera jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej Arka, która łączy w sobie kilka aspektów - ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Arka zbiera od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizuje ich kiermasze, dając im drugie życie, a za zebrane środki funduje bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych, spełniając ich zielone marzenia. Już 4.237 dzieci skorzystało z bezpłatnych biletów do kina, teatru czy różnorodnych zajęć edukacyjnych. W akcji chodzi o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której razem robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem - na miarę swoich możliwości.

Więcej informacji http://ksiazkawspierabohatera.pl/i na FB akcji https://www.facebook.com/ksiazkawspierabohatera, tam można znaleźć m.in. listę kilkunastu punktów, które przyjmują książki na kiermasz. Partnerzy akcji: Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Grupa Kęty i E-Words.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała