Carrantuohill, fot. z archiwum BSK
Muzyka

Carrantuohill

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  •  Wstęp: 70, 50 zł

Trzykrotnie przekładany koncert legendarnego grupy. Zespół Carrantuohill od ponad 30 lat wykonujący muzykę opartą na celtyckiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 2.500 koncertów w Polsce i na świecie; wydał 16 płyt, przy produkcji których współpracował z wieloma uznanymi artystami, m.in. z Anną Marią Jopek, Anną Dymną, Stanisławem Sojką, Anitą Lipnicką, Kubą Badachem, Robertem Kasprzyckim, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Raduli, Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem...
Płyta INIS uzyskała status Złotej Płyty, zaś płyta SESSION-natural irish & jazz zdobyła muzyczną platynę, a ponadto została nagrodzona Fryderykiem w kategorii etno-folk.
Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry u źródeł.
Do największych zaszczytów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kaliforni na osobiste zaproszenie poety Czesława Miłosza, a także udział w największym na świecie festiwalu w gatunku muzyki celtyckiej – Guinness Irish Festival w Szwajcarii.
Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych: Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), Guinness Irish Festival (Szwajcaria), Cork Folk Festival (Irlandia), Sziget Festival (Węgry), Guinness Tour (Rosja), Guinness Tour (Niemcy), Eurofestival (Rumunia), Trypilskie Koło (Ukraina), Przystanek Woodstock (Polska) i wielu, wielu innych....

Muzycy zespołu Carrantuohill wykorzystują tradycyjne celtyckie instrumenty: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes… ... i o celtyckiej muzyce wiedzą... prawie wszystko.

- Nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej. - Seamus Heaney (irlandzki poeta i noblista)

- Carrantuohill to moi koledzy. Od lat z zapałem konsekwentnie tworzą muzykę, którą lubią. INIS to płyta wymyślona i stworzona przez nich od początku do końca. Ja z przyjemnością podporządkowałem się ich pomysłom… - Stanisław Sojka

więcej: www.carrantuohill.pl

gospodarz wieczoru: Piotr Skucha

bilety: 50zł (przedsprzedaż do 02.10.2020 r.), 70 zł (w dniu koncertu)
UWAGA! bilety zakupione na wcześniejszy termin koncertu zachowują ważność. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności. Zalecają wcześniejszą rezerwację.
Bilety do nabycia w Kubiszówce,
Rezerwacja pod tel: 338 125 886 w godz. 8:00 - 18:00)
lub mailem: info@bspn.pl
Dom Kultury im. W.Kubisz Bielsko-Biała ul. Słowackiego 17

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała