BTF'2019
Galerie

BTF'2019

  •  Dom Kultury Włókniarzy
    ul. 1 Maja 12
  • Wstęp wolny

Wystawa BTF'2019 w galerii wirtualnej.

Beskidzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz Dom Kultury Włókniarzy - Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej zapraszają na doroczna wystawę prac członków BTF. Tym razem ze względu na panującą pandemię wystawa BTF'2019 jest wirtualna, czynna będzie od 28 kwietnia od godz. 18.00. Do wirtualnej galerii można będzie wejść przez stronę Domu Kultury Włókniarzy oraz przez Facebooka Beskidzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

- Szanowni państwo, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na naszą doroczną edycję wystawy fotograficznej BTF'2019. Wernisaż wystawy miał mieć planowo miejsce 28 kwietnia w Galerii DK Włókniarzy. Niestety z przyczyn od nas niezależnych nie jesteśmy w stanie tego uczynić w obecnej chwili. Dlatego zapraszamy  do wirtualnej rzeczywistości i wzięcia udziału w ekspozycji - informuje Beskidzkie Towarzystwo Fotograficzne.

Autorami prezentowanych zdjęć są Iza Ciszak, Agnieszka Drożdż-Hyra, Kinga Obtułowicz, Iwona Wilczek, Jarosław Bąk, Tadeusz Derda, Daro Dudziak, Grzegorz Gawenda, Bartek Leś, Dominik Łyszczek, Tadeusz Maślany i Lucjan Pawłowski (produkcja prezentacji).

Beskidzkie Towarzystwo Fotograficzne powstało w październiku 1978 roku przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej. Kilkunastu fanatyków fotografii zaczęło spotykać się, wspólnie organizować plenery i konkursy, a także wystawy pokonkursowe. Pasja i chęć działania w połączeniu z wszechobecnym wówczas mecenatem państwa dawały zadowalające rezultaty. Dawały także możliwość korzystania ze sprzętu i materiałów trudno dostępnych na rynku krajowym. Niestety przełom lat 80. i 90. wraz ze zmianami politycznymi i gospodarczymi spowodował zastój w działalności wielu organizacji, w tym także Towarzystwa Fotograficznego. Ożywienie nastąpiło w 1994 r., kiedy to ówczesny zarząd na skutek braku zainteresowania postanowił zgłosić w sądzie ustanie działalności BTF. Wówczas przypadkowa rozmowa z jednym z młodych pasjonatów fotografii spowodowała wręcz odwrotny proces. Prawie natychmiast znaleźli się ludzie, którzy postanowili wskrzesić i ożywić działalność towarzystwa. W lokalnym środowisku BTF zaczęło zyskiwać coraz to nowych zwolenników – czytamy na Facebooku BTF.

Obecnie BTF współpracuje ze stowarzyszeniami w kraju i zagranicą. Uczestniczy w wielu plenerach fotograficznych i wystawach, goszcząc m.in. w Rumuni, Słowacji, Węgrzech i Czechach. Członkowie BTF biorą udział w wielu wystawach i konkursach krajowych i międzynarodowych, zdobywając na nich wiele nagród i wyróżnień. Spotkania BTF odbywały się dotąd w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 w Domu Kultury Włókniarzy przy ulicy 1 Maja 12.

http://www.mdk.bielsko.pl/dkwlokniarzy/wydarzenie/wystawa-fotografii-btf-2019

https://www.facebook.com/pages/category/Arts---Entertainment/Beskidzkie-Towarzystwo-Fotograficzne-w-Bielsku-Bia%C5%82ej-189226767754920/

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vRdaXbg_upEPz5mEHLJHA0Ns1VhZb9lK2sG7gHclwPj5UjHjspNl0CAlEQ4X9WxjJdBvNK8tENbdC03/pub?start=false&loop=false&delayms=5000&fbclid=IwAR3VvERxnHcgL7NH8_zm1yfaJNkEERB4NguZU6YLyt0gbQa9dBW1tx8oBYo&slide=id.ge5c5fd87d_0_43

organizator
Dom Kultury Włókniarzy
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125693 strona internetowa: www.mdk.bielsko.pl

https://www.facebook.com/domkulturywlokniarzy/
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała